Powiat Płocki

Droga w Orszymowie do remontu. Inwestycja będzie gotowa wiosną

Władze Powiatu Płockiego podpisały umowę z wykonawcą na realizację tego zadania. Dla mieszkańców to zdecydowana poprawa bezpieczeństwa i większy komfort użytkowania.

Rozbudowa drogi powiatowej nr 2954W Wilkanowo (droga powiatowa nr 2953W) – Gródkowo zostanie zrealizowana na odcinku o długości 1 km. W zakres prac wchodzą roboty rozbiórkowe, wycinka drzew i krzewów, frezowanie istniejącej nawierzchni, zabezpieczenie podziemnej infrastruktury telekomunikacyjnej, wykonanie konstrukcji jezdni o szerokości 6 m, wykonanie zjazdów do działek, wykonanie poboczy o szerokości 1 m, wykonanie przepustu drogowego pod koroną drogi, wykonanie oznakowania pionowego i poziomego zgodnie z projektem stałej organizacji ruchu.

Pracy jest sporo, ale i droga od dawna czeka na remont. O tym, jak bardzo ta inwestycja jest potrzebna, świadczy obecność mieszkańców Orszymowa i gm. Mała Wieś na uroczystym podpisaniu umowy z wykonawcą.

Zadania, co podkreślał Starosta Sylwester Ziemkiewicz, nie udałoby się zrealizować, gdyby nie wsparcie Samorządu Województwa Mazowieckiego i Marszałka Adama Struzika. Przedsięwzięcie zostało dofinansowane z budżetu województwa mazowieckiego w ramach Instrumentu Wsparcia Zadań Ważnych dla Równomiernego Rozwoju Województwa Mazowieckiego.

Rangę inwestycji podkreślał Członek Zarządu Powiatu w Płocku Apolinary Gruszczyński, dla którego Orszymowo to miejscowość rodzinna, a sprawy mieszkańców gminy Mała Wieś zawsze są priorytetem. Dziękował za wsparcie Proboszczowi, a także mieszkańcom, którzy – tak jak on sam – zabiegali o remont tej drogi i angażowali się w to, by wreszcie się dokonał.

O tym, jak ważna to droga, mówiła też Dyrektor Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Promocji w Starostwie Powiatowym w Płocku Karolina Koper, która pochodzi z tych stron i której wydział pozyskuje dofinansowanie do powiatowych inwestycji.

Remontowana droga biegnie od skrzyżowania w Wilkanowie do kościoła w Orszymowie. Jest to dla mnie wyjątkowa inwestycja, ponieważ z Orszymowem, gminą i parafią pw. św. Floriana jestem związana rodzinnie i sentymentalnie i wiem, jak bardzo mieszkańcy czekają na tę modernizację. Dlatego bardzo się cieszę, że udało nam się pozyskać wsparcie finansowe i inwestycja wreszcie doczeka się realizacji

– mówiła Karolina Koper

Wartość inwestycji to 2 307 995,12 zł. Termin jej realizacji 29 marca 2024 roku. Zadanie pn. „Rozbudowa drogi powiatowej nr 2954W Wilkanowo (dr. powiatowa nr 2953W) – Gródkowo na odcinku od km 0+000 o długości 1,000 km” współfinansowano ze środków Województwa Mazowieckiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *