poniedziałek, 26 lutego 2024
Kultura

Już w sobotę III Biesiada z Tradycją w PGR Koszelew

Już po raz trzeci w ostatni weekend sierpnia (26 sierpnia) zapraszamy Was do spędzenia sobotniego popołudnia i wieczoru w PGR Koszelew w klimacie tradycji, folkloru, radości, zabawy i biesiady.

Podczas całego wydarzenia obecny będzie nasz niezastąpiony Kierownik PGR-u – Tomasz Florkiewicz, który poprowadzi event i ugości Was dobrym słowem, ciekawym żartem i wyjątkową muzyką podczas potańcówki.

Nie zabraknie tradycyjnego folkloru – tańca i śpiewu, który zapewni nam Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Gąbińska”. To wielopokoleniowa grupa ludzi, pasjonatów, którzy występując na scenie czerpią radości z bycia razem i kultywowania tradycji. Ten zespół to nie tylko taniec, to przyjaźnie, rozwój i wiele, wiele radości.

Na scenie zagości również motyw biesiady – wystąpi bowiem zespół Biesiada Polska – zespół, który powstał w 2005. W jego skład od 5 lat wchodzą wokalistki: Amelka i Ania, akordeonista, gitarzysta i wokalista Michał oraz Zbyszek Lemański – producent muzyczny, który zaśpiewa i biesiadę poprowadzi. Bliski kontakt z publicznością, wspólne śpiewanie, dowcipy i konkursy na scenie to nieodłączny element koncertu, podczas którego zespół wykonana znane utwory z gatunku muzyki biesiadnej takie jak: Szła dzieweczka, Głęboka studzienka czy Hej sokoły.

Zespół Rude Band zaś poprowadzi wieczorną potańcówkę. Powstał ze spotkania profesjonalnych muzyków z wieloletnim doświadczeniem scenicznym. Kochają oni muzykę, a grając i śpiewając wyrażają to na scenie porywając ludzi do wspólnej zabawy.

Będzie pysznie, klimatycznie i tradycyjnie.

Zachęcamy również wszystkich do pojawienia się u nas w strojach mniej lub bardziej nawiązujących do tradycji i folkloru. Czerwone korale, kolorowe spódniczki czy białe, haftowane koszule to motywy, których nie może zabraknąć! Kolejny raz liczymy na Waszą kreatywność, odwagę i otwartość, które już nie raz u nas pokazaliście!

Kto już uczestniczył w naszej Biesiadzie, ten wie, że już dziś warto wpisać w kalendarz to wydarzenie i wybrać się gromadnie do PGR Koszelew.

Zapraszamy zarówno rodziny z dzieci – nie zabraknie wielu atrakcji dla najmłodszych, jak i grupy przyjaciół, i znajomych, którzy chcą wspólnie świętować ten ostatni weekend wakacji w klimacie PRL.
Tradycyjna polska kuchnia, pieczone prosię, Koła Gospodyń Wiejskich, rzemieślnicze piwo, zabytkowe powozy, wystawcy, rękodzielnicy, ciekawe warsztaty dla każdego, zabawy z upominkami, biesiada i sielanka!!

To i jeszcze więcej tylko u nas w ostatni weekend sierpnia w PGR Koszelew!!

Zapraszamy!!

Cena biletu – 20 zł.

Istnieje również możliwość rezerwacji noclegu pod nr tel.: 724 276 239

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *