wtorek, 28 maja 2024
ORLEN S.A.Zdrowie

Zadbaj o zdrowie! W weekend “Miasteczko zdrowia”

ORLEN, jako firma odpowiedzialna społecznie, podejmuje inicjatywy i angażuje się w projekty związane z promowaniem profilaktyki zdrowotnej oraz aktywnego i zdrowego stylu życia. Mieszkańców Płocka i sąsiednich powiatów zapraszamy w najbliższy weekend na 6 już edycję „Miasteczka Zdrowia”. W dniach 2-3 (sobota i niedziela) w godzinach 10:00 – 18:00 będzie można wykonać badania i skorzystać z porad i konsultacji lekarzy oraz specjalistów.

„Miasteczko Zdrowia” tradycyjnie zlokalizowane będzie w ORLEN ARENIE. W dwudniowej ofercie miasteczka znajdą się m.in.: bezpłatne badania, porady i konsultacje lekarzy oraz specjalistów bez konieczności wcześniejszego umawiania się na wizytę.

W tym roku uczestnicy „Miasteczka Zdrowia” będą mogli skorzystać m.in. z:

·         spirometrii

·         badania dna oka

·         badania EKG

·         mammografii

·         badania słuchu

·         badania znamion skóry

·         badania komputerowego wzroku

·         badania podoskopowego

·         konsultacji: kardiologicznej, onkologicznej, pulmonologicznej, fizjoterapeutycznej, dermatologicznej, diabetologicznej oraz dietetyka

·         rehabilitacji oddechowej

·         gimnastyki korekcyjnej dzieci

·         oceny wad postawy dzieci

·         analizy składu ciała

·         potwierdzania profilu zaufanego

·         wydawania kart EKUZ

·         pomiaru cholesterolu, ciśnienia oraz glukozy we krwi

·         badania gęstości kości;

Poza stanowiskami medycznymi do swoich stref zapraszają: Zakładowa Straż Pożarna ORLEN, Fundacja PGNIG im. Ignacego Łukasiewicza, Fundacja ORLEN oraz Fundacja Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce. Warto zabrać ze sobą dzieci, ponieważ dostępna będzie przestrzeń z animacjami przygotowanymi dla najmłodszych. W przerwie między konsultacjami także dorośli będą mogli skorzystać ze specjalnej strefy relaksu.

Partnerami  tegorocznej edycji wydarzenia są m.in.: Narodowy Instytut Kardiologii, Wojskowy Instytut Medyczny, Centrum Zdrowia Dziecka, Narodowy Fundusz Zdrowia, Narodowy Instytut Onkologii, Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc, Centrum Medyczne Medica Grupa PZU ZDROWIE oraz Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Płocku. Projekt objęty jest patronatem honorowym Ministra Zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *