wtorek, 23 kwietnia 2024
Komenda Miejska Policji w Płocku

Policja ćwiczyła na nowym stadionie

Na terenie nowowybudowanego stadionu piłkarskiego im. Kazimierza Górskiego w Płocku odbyły się ćwiczenia zgrywające policjantów Oddziału Prewencji Policji w Płocku oraz Nieetatowego Oddziału Prewencji Policji KWP zs. w Radomiu. Przedsięwzięcie zorganizowane zostało przez Sztab Policji KWP zs. w Radomiu. Głównym celem ćwiczeń było współdziałanie policjantów OPP oraz NOP w trakcie realizacji zabezpieczenia imprez sportowych. W trakcie ćwiczenia doskonalono realizację zadań związanych z neutralizacją zagrożenia zarówno przed jak i na stadionie. Udział w przedsięwzięciu pozwolił również policjantom na zapoznanie się z infrastrukturą nowego obiektu, w tym zastosowanymi rozwiązaniami technicznymi.

W miniony wtorek (29.08) na terenie nowego obiektu sportowego im. Kazimierza Górskiego przy ul. Łukasiewicza 34 w Płocku odbyły się ćwiczenia zgrywające policjantów, w których wzięli udział funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Płocku oraz II i V Kompanii Nieetatowego Oddziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu w skład których wchodzą policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Płocku oraz Komend Powiatowych Policji w Sochaczewie, Sierpcu, Gostyninie, Ciechanowie, Pułtusku, Żurominie, Mławie oraz Płońsku.

Głównym celem ćwiczeń było właściwe współdziałanie policjantów w trakcie zabezpieczenia imprez sportowych. W trakcie szkolenia mundurowi poznali infrastrukturę nowego obiektu sportowego w Płocku. Funkcjonariusze doskonalili m.in. rozwijanie szyków i ugrupowań pododdziałów Policji, umiejętności taktyczne oraz przewidywanie zagrożeń i sposoby im przeciwdziałaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *