sobota, 18 maja 2024
ORLEN S.A.PłockSport

Reprezentacja Polski U21 zagra na płockim ORLEN Stadionie z Kosowem

W piątek, 8 września, reprezentacja Polski U21 w piłce nożnej rozpocznie walkę o awans na Euro 2025. Biało-czerwoni na nowo otwartym ORLEN Stadionie w Płocku podejmą zespół z Kosowa. Początek meczu o godzinie 20:00.

Najbliższe dni to okres przerwy dla reprezentacji narodowych i meczów eliminacyjnych do Mistrzostw Europy. Równolegle do zmagań seniorów odbywać się będą spotkania reprezentacji do lat 21, także w kwalifikacjach do piłkarskiego EURO 2025 w tej kategorii. Na ORLEN Stadionie w Płocku podopieczni Michała Probierza powalczą o pierwsze punkty do tabeli w grupie D. Ich rywal, reprezentacja Kosowa, w czerwcu pokonała Estończyków w jedynym jak na razie meczu w tej grupie eliminacyjnej.

Nowy obiekt w Płocku, który będzie areną spotkania, jest dopasowany do najnowocześniejszych standardów. ORLEN Stadion mieści ponad 15 tysięcy kibiców i spełnia wymagania trzeciej kategorii UEFA. Podczas meczu otwierającego nowy stadion pomiędzy Wisłą Płock a Polonią Warszawa na trybunach zasiadł komplet publiczności.

Futbol to najpopularniejszy sport w kraju, którym interesuje się ponad 70% Polaków. Piłka nożna tworzy wyjątkową społeczność – amatorsko i profesjonalnie tę dyscyplinę sportu uprawia 3 miliony mieszkańców naszego kraju. Dla kibiców to świetna okazja do zobaczenia na żywo gwiazd reprezentacji U21 i wizyty na nowo otwartym obiekcie. Do przyjścia na ORLEN Stadion zachęcają także bardzo przystępne ceny biletów. Normalne wejściówki to zaledwie 20 zł, a ulgowy bilet można kupić już za 15 zł. Kibice mogą kupować bilety na stronie https://bilety.laczynaspilka.pl

Podczas rozpoczynającej się przerwy reprezentacyjnej Polacy zagrają dwa spotkania. We wtorek, 12 września, o 18:00 polskiego czasu zmierzą się w Tallinie z Estonią. W grupie rywalami naszej drużyny będą także Niemcy, Bułgarzy oraz Izraelczycy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *