sobota, 18 maja 2024
ORLEN S.A.Płock

ORLEN zaprasza na niedzielne rodzinne rejsy statkiem po Wiśle

Pasażerowie statku „Marianna” będą mogli podziwiać między innymi: Katedrę Płocką, Małachowiankę, kościół pw. Św. Bartłomieja, tereny ZOO, budynek Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego, a także hotele i inne budynki położone na Skarpie Wiślanej oraz na płockim nabrzeżu. Już w najbliższą niedzielę, 10 września ORLEN kolejny raz w tym sezonie letnim, zaprasza na rodzinne rejsy statkiem po Wiśle. Podczas 45-minutowych rejsów, których koszt to 5 zł od osoby, będzie można nie tylko podziwiać panoramę Płocka, ale także otrzymać informacje o powstającym w ORLENIE Kompleksie Olefin III – największej europejskiej inwestycji realizowanej właśnie w Płocku.

W ramach programu „ORLEN dobrym sąsiadem” skierowanego do mieszkańców Płocka i turystów ORLEN zaprasza do udziału w jednym z 10 rejsów statkiem po Wiśle. Pierwszy statek wypływa z nabrzeża płockiego (przy Morce) o godz. 9.30, natomiast ostatni o 18.30. Projekt będzie realizowany przez Żeglugę Płocką, która na pokład swojego statku może jednorazowo zabrać 140 wycieczkowiczów. Oznacza to, że w ciągu całego dnia z atrakcji przygotowanej przez ORLEN będzie mogło skorzystać 1400  osób.

Sprzedaż biletów odbywać się będzie wyłącznie w kasie na bulwarach wiślanych (przy ul. Rybaki) w dniu rejsu, czyli 10 września, od godz. 8.00. Jedna osoba może zakupić maksymalnie cztery bilety. Ograniczenie to nie dotyczy posiadaczy karty dużej rodziny, którzy mogą nabyć tyle biletów, ile wskazuje karta. Cena za 45-minutowy rejs to 5 złotych. WAŻNA INFORMACJA: płatność za bilety odbywać się będzie wyłącznie gotówką – bardzo prosimy o tym pamiętać.

W ramach opłaty za bilet każdy uczestnik otrzyma także materiały informacyjne o realizowanej w Płocku największej europejskiej inwestycji ORLENU – Kompleksie Olefin III oraz napój i przekąskę „kuchnie świata”. 

Ze względu na organizowane tego dnia wydarzenie biegowe w Płocku wystąpią utrudnienia na trasach dojazdowych na bulwary wiślane. Od godz. 8.00 do 12.00 odcinek drogi od skrzyżowania ulic Kolejowej z Dobrzykowską, poprzez Most Legionów Piłsudskiego, ul. Mostową, do Ronda im. T. Borkowskiego (przy ZOO) będzie całkowicie zamknięty dla ruchu samochodowego i komunikacji publicznej. Wszystkich, którzy planują wybrać się na rodzinne rejsy po Wiśle prosimy o wcześniejsze zaplanowanie trasy dojazdu, aby bez problemów i na czas dotrzeć na płockie nabrzeże. Sugerujemy dojazd ulicą Rybaki od strony ulic: Szpitalnej, Kazimierza Wielkiego oraz Parowa. Przypominamy, że statek odpływa punktualnie o godzinach: 9:30, 10:30, 11:30, 12:30, 13:30, 14:30, 15:30, 16:30, 17:30 i ostatni o 18:30. Prośba od organizatorów o przybycie na rejs kwadrans przed wypłynięciem „Marianny” na Wisłę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *