Powiat Płocki

Stracili prawo jazdy, bo przekroczyli prędkość

Płocka grupa SPEED namierzyła i ukarała kolejnych piratów drogowych, przekraczających dozwoloną prędkość. Tylko w ubiegłym tygodniu czworo kierowców straciło prawo jazdy.

Działania policjantów z grupy SPEED ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Policjanci szczególną uwagę zwracają na przekroczenia dozwolonej prędkości i konsekwentnie „studzą” emocje piratom drogowym. W minionym tygodniu aż czterech kierowców tymczasowo pożegnało się prawem jazdy.

W poniedziałek (4.09) 22-letnia mieszkanka województwa pomorskiego przekroczyła dozwoloną prędkość o 59 km/h.  Kolejnych dwóch miłośników szybkiej jazdy policjanci zatrzymali w czwartek (7.09), w Płocku. Kierowcy wykazali się kompletnym brakiem wyobraźni pędząc środkiem miasta. 28-letni kierujący bmw miał na liczniku 136 km/h, w miejscu gdzie prędkość ograniczona jest do 70km/h.  O rok starszy kierujący motocyklem przekroczył prędkość o 63 km/h.

Kolejnym nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się kierujący audi, którego mundurowi zatrzymali wczoraj (10.09), w Drobinie. 56-letni mieszkaniec Bydgoszczy przekroczył dozwoloną prędkość o 60km/h.  Wszyscy kierujący zostali zatrzymani w terenie zabudowanym, stracili prawo jazdy na 3 miesiące i otrzymali wysokie mandaty karne.

Ponadto policjanci mazowieckiej grupy SPEED na płockich drogach skontrolowali ponad 60 pojazdów oraz ujawnili 65 wykroczeń. Aż 57 z nich dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Funkcjonariusze nałożyli 56 mandatów karnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *