Płock

Przebudowa ul. Chopina

Już wkrótce rozpocznie się przebudowa ostatniego odcinka ul. Chopina. Miasto właśnie podpisało umowę z wykonawcą.

Modernizacja ul. Chopina realizowana jest etapami. W pierwszym z nich (w 2016 roku) przebudowany został odcinek, leżący między ul. Bielską, a ul. Obrońców Płocka.

Dwa lata temu był to fragment od ul. Otolińskiej do Lachmana. W obu przypadkach drogowcy zaczęli od budowy kanalizacji, a potem – od ułożenia nawierzchni, chodników i zainstalowania oświetlenia. Zrobiono także drogę rowerową.

Taki sam zakres prac przewidziano w etapie, który właśnie miasto realizuje w rejonie dworca autobusowego (między bankiem PKO, a skrzyżowaniem z ul. Obrońców Płocka 1920 roku).

Zmiany będą bardzo duże, największa z nich zakłada, że rozdzielająca dziś jezdnie Chopina centralna wyspa zieleni zostanie powiększona i stanie się rondem.

Inwestycję prowadzi Miejski Zarząd Dróg, który w poniedziałek 11 września podpisał umowę z wykonawcą. Wybrana firma ma teraz 12 miesięcy na zrealizowanie całego przedsięwzięcia. Koszt modernizacji to prawie 7,7 mln zł. Prawie połowa to środki rządowe z programu inwestycji strategicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *