poniedziałek, 15 kwietnia 2024
ORLEN S.A.PłockSport

Pierwszy dzień regat ORLEN CUP 2023 ze zmiennym wiatrem

Pierwszy dzień żeglarskich Mistrzostw Polski klasy Micro – ORLEN CUP 2023 przebiegł pod znakiem zmiennego wiatru o sile 4 do 7 węzłów. Wyjątkowo trudne warunki wiatrowe pozwoliły na rozegranie jednego z trzech zaplanowanych na dziś wyścigów.

Sędzia główny regat Adriana Konarzewska po wnikliwej obserwacji prognoz pogody przewiduje, że kolejne dni rywalizacji pozwolą z powodzeniem rozegrać kolejne wyścigi.

Po pierwszym dniu regat pierwszą pozycję zajmuje Piotr Tarnacki żeglujący na jachcie ENERGA Grupa Orlen, na drugim miejscu plasuje się Piotr Kowalewski na jachcie Toyota Autopodlasie, na trzecim miejscu uplasował się Tomasz Szychowiak reprezentujący 77 Racing Club Gdańsk. W pełni damska załoga dowodzona przez Maję Dębowską uplasowała się na piątej pozycji.

Regaty rangi Mistrzostw Polski są organizowane w Klubie Żeglarskim PETROCHEMIA Płocku już po raz piąty. Komandor Klubu Dariusz Rydzyński podkreśla, że wzorowa współpraca ze Sponsorem Tytularnym regat, którym jest ORLEN S.A. pozwala na organizację zawodów na najwyższym poziomie zarówno pod kątem sportowym jak i pozwala zapewnić zawodnikom bardzo dobre warunki w klubowym porcie.

Macie ochotę pokibicować? Zapraszamy do Klubu Żeglarskiego PETROCHEMIA Płock. Jutro i w niedzielę od 10.00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *