ORLEN S.A.PłockSport

Na podium bez zmian

W trzecim i zarazem ostatnim dniu Mistrzostw Polski klasy MICRO – ORLEN CUP 2023, przy pięknej słonecznej i niestety bezwietrznej pogodzie, warunki nie pozwoliły rozegrać kolejnych wyścigów. W godzinach porannych, w porcie Klubu Żeglarskiego PETROCHEMIA Płock, działania żeglarzy przy sprzęcie pozwalały mieć nadzieję, że przy słabym wietrze jednak uda się rozegrać kolejne wyścigi. Jednak aura tym razem nie okazała się łaskawa i po kilkunasty minutach wiatr przestał zupełnie wiać i nastała nazywana w żeglarskim języku flauta. Tym samym wyniki Mistrzostw Polski po rozegraniu pięciu wyścigów w dniach poprzednich stały się ostateczne.

Mistrzem Polski w klasie MICRO została załoga w składzie Katarzyna Goralska, Piotr Przybylski ze sternikiem Piotrem Tarnackim. Srebrny medal zdobyła załoga w składzie Agata Gabrysiak, Aleksander Kowalewski ze sternikiem Piotrem Kowalewskim. Brązowi medaliści to Łukasz Peszko, Maciej Ruwiński ze sternikiem Tomaszem Szychowiakiem. W klasie micro jachty podzielone są dodatkowo na dywizję Racer oraz Cruiser. W dywizji Racer tryumfowała załoga Piotra Kowalewskiego przed zajmującą drugie miejsce załogą Łukasza Sokołowskiego oraz finiszującą na trzecim miejscu załogą Sławomira Rohde. Dywizja Cruiser to zwycięstwo kobiecej załogi Majki Dębowskiej przed zajmującą drugie miejsce załogą Macieja Skibińskiego, a na trzecim miejscu uplasowała się załoga Andrzeja Gorzelaka.

W trakcie uroczystego zakończenia Mistrzostw Polski klasy MICRO ORLEN CUP 2023, zwycięzcom zostały wręczone medale oraz pamiątkowe puchary. Tym samym Mistrzostwa Polski aktywnie wspierane przez Sponsora Tytularnego ORLEN S.A. zostały zakończone. Wyjeżdżający zawodnicy deklarują chęć powrotu na kolejne regaty do Płocka, co dla organizatora Klub Żeglarski PETROCHEMIA stanowi jeszcze większą motywację do ciągłego rozwoju i dalszego podnoszenia poziomu organizacyjnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *