Powiat Płocki

Przebudowa dróg, zakup autobusu – gminy z powiatu otrzymały rządowe wsparcie

Do gmin z terenu powiatu płockiego trafią kolejne rządowe pieniądze. Ogłoszono właśnie wyniki VI edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych dedykowanego samorządom, w których funkcjonowały tzw. PGR-y. Do gmin i powiatów trafi łącznie 4,5 mld zł na realizację ponad 2000 inwestycji.

W VI edycji programu, bezzwrotne dofinansowanie otrzyma łącznie 2035 inwestycji, w tym kilka realizowanych na terenie powiatu płockiego. To m.in. remonty dróg, zakup autobusów, czy rozbudowa ośrodka zdrowia. Gdzie i jakie pieniądze trafią?

Powiat Płocki otrzymał ponad 3,4 mln zł na przebudowę drogi powiatowej nr 2919W Sędek – Staroźreby, a także ponad 680 tys. zł na przebudowę drogi powiatowej nr 1451W Szczawin Kościelny – Smolenta – Korzeń.

2 mln zł trafi do Miasta i Gminy Gąbin na rozbudowa drogi gminnej nr 290647W Topólno – Czermno. Gmina Łąck otrzyma prawie 2 mln zł na rozbudowę Ośrodka Zdrowia w Łącku.

W ramach tego przedsięwzięcia zostanie wybudowana nowa przychodnia o powierzchni ok. 360 m2, która zagwarantuje nowoczesne warunki lokalowe do świadczenia podstawowej opieki zdrowotnej naszym Mieszkańcom

– mówi Zbigniew Białecki, Wójt Gminy Łąck

Staroźreby otrzymają 2 mln zł na budowę infrastruktury gospodarki odpadami. Za te pieniądze zakupione zostaną nowe samochody niskoemisyjne do segregacji odpadów oraz utrzymania porządku i czystości. Gmina Mała Wieś otrzymała ponad 1,4 mln zł.

Pozyskane środki pozabudżetowe pozwolą na zakup nowego autobusu, który poprawi komfort i bezpieczeństwo dojazdu do szkoły dzieciom i młodzieży z okolicznych miejscowości

– mówi Zygmunt Wojnarowski, wójt gminy Mała Wieś.

2 mln zł otrzyma gmina Bulkowo. To pieniądze na przebudowa dróg wewnętrznych na osiedlach mieszkaniowych w miejscowościach Osiek i Pilichowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *