Płock

Rodzice pili alkohol. Dzieci były bez opieki

Strażnicy miejscy patrolujący w poniedziałkowe popołudnie rejon dworca PKP zauważyli kobietę i mężczyznę spożywających alkohol w miejscu publicznym. Obok pary znajdowała się dwójka nieletnich dziewczynek.

W poniedziałek około godz. 16.30 uwagę patrolu zwróciła para, która bez skrepowania, nie tylko w obecności dzieci, ale również w miejscu publicznym, spożywała alkohol. Po podejściu do kobiety i mężczyzny strażnicy od razu wyczuli silną woń alkoholu. Kobieta zapytana o dzieci oświadczyła, że to są jej córki, nad którymi sprawuje opiekę. Jedna z dziewczynek ma 8 miesięcy, druga 10 lat.

mówi starszy inspektor Jolanta Głowacka rzecznik prasowy SM w Płocku

W trosce o życie i zdrowie nieletnich dzieci na miejsce wezwano patrol Policji. W międzyczasie poinformowano siostrę kobiety, o zaistniałej sytuacji i poproszono, aby przejęła opiekę nad dziewczynkami.

W trakcie prowadzonej interwencji okazało się, że starsza dziewczynka nie realizuje obowiązku uczęszczania do szkoły.

Kobieta i mężczyzna poddani zostali badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. 37-latka wydmuchała w alkomat jeden promil a jej  36 letni konkubent prawie 2,5 promila. Za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym obydwoje otrzymali mandaty karne.

dodaje Głowacka

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzić będzie zgodnie z kompetencjami KMP. Ponadto strażnicy miejscy z interwencji sporządzili dokumentację, która trafi do sądu rodzinnego.

One thought on “Rodzice pili alkohol. Dzieci były bez opieki

  • Toć piją za swoje 500+ 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *