sobota, 18 maja 2024
Płock

Pijany kierowca zatrzymany dzięki kamerom monitoringu

Czujność operatora monitoringu miejskiego umożliwiła zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy. Mężczyznę zatrzymano na ul. Kochanowskiego.

W niedziele około godz. 22.45 operator monitoringu zauważył na Starym Rynku mężczyznę, który chwiejnym krokiem razem z kolegą wsiada do auta.  O swoim podejrzeniu, że kierujący może być pod wpływem alkoholu operator monitoringu podzielił się z dyżurnym KMP. Kierujący Volkswagenem poruszał się ul. Kościuszki, Kolegialną, 1-go Maja, al. Jachowicza i kiedy wjechał w ulice Kochanowskiego został zatrzymany przez patrol Policji. Operator monitoringu miejskiego potwierdził u dyżurnego KMP, iż zatrzymany mężczyzna, był pod wpływem alkoholu.

mówi Jolanta Głowack rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Płocku

Z kolei w czwartek 21 września, około godziny 9.00 na ulicy Banacha uwagę strażniczek miejskich zwrócił kierujący rowerem mężczyzna. Funkcjonariuszki trafnie oceniły stan rowerzysty, jak się okazało po badaniu trzeźwości, jechał on na rowerze, mając 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. 49-letni rowerzysta okazał się obywatelem Ukrainy dodatkowo poszukiwanym przez Policję.

Nietrzeźwi kierowcy stanowią śmiertelne zagrożenie na drodze. To wciąż często pojawiający się problem. Apelujemy i przypominamy, że alkohol negatywnie działa na organizm człowieka, prowadzi do utraty zdolność koncentracji i poczucia rzeczywistości. Powoduje wydłużenie zdolności oceny sytuacji i czasu reakcji. Nigdy nie wolno wsiadać za kierownicę po alkoholu! Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

dodaje Głowacka

Wracając do monitoringu miejskiego to „czujne oko” miejskiej kamery najczęściej wychwytuje akty dewastacji i niszczenia mienia oraz spożywanie alkoholu w niedozwolonych miejscach, a także nieprawidłowe parkowanie, monitoring dba również o bezpieczeństwo osób. Nagrania wielokrotnie są zabezpieczane i udostępniane dla potrzeb płockiej policji w ramach prowadzonych przez nią postępowań.

Pracownicy monitoringu bardzo często obserwują liczne akty dewastacji w przestrzeni publicznej. Już wiele razy, dzięki zapisom z kamer udało się złapać wandali, którzy w centrum miasta niszczą mienie publiczne lub prywatne np. lampy, tablice informacyjne, kosze czy dewastują ławki lub malują graffiti.

W sobotę tuż przed 1.00 w nocy operator monitoringu miejskiego zauważył nastolatków: dziewczynę i chłopaka malujących graffiti na panelach dźwiękochłonnych przy ul. Bliskiej w niedalekiej odległości od skrzyżowania ul. Wyszogrodzkiej z Graniczną. Operator monitoringu natychmiast o zaistniałej sytuacji powiadomił dyżurnego Komendy Miejskiej Policji. Nastolatek, tak bardzo był zadowolony ze swojego „działa”, że nawet zrobił dziewczynie na jego tle zdjęcie. Młodzi artyści, byli całkowicie zaskoczeni, kiedy w rejonie Ronda Wojska Polskiego policjanci podjęli wobec nich interwencje.

opowiada Głowacka

Pamiętajcie – nie każde graffiti to sztuka, niestety często jest samowolnym aktem wandalizmu, którego ofiarą może stać się każdy z nas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *