poniedziałek, 11 grudnia 2023
KulturaPłock

Warsztaty dla dziadków i wnuczków „Stemple Gustava Klimta”

Muzeum Mazowieckie zaprasza na warsztaty „Stemple Gustava Klimta” babcie, dziadków i ich wnuczki. Zajęcia odbędą się w ramach akcji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Weekend z kulturą seniora”.

Podczas zajęć porozmawiamy o życiu i twórczości Gustava Klimta a w części warsztatowej chwycimy za najróżniejsze rodzaje stempli i wspólnie stworzymy własne wielkoformatowe interpretacje „Pocałunku”. Obiecujemy fajny czas razem i pamiątkę w postaci pięknego malunku.

zachęcają organizatorzy

Warsztaty 1 października, o godz. 11.00, przy ul. Kolegialnej 6. Ponieważ stemple mogą pobrudzić (choć oczywiście nie muszą), lepiej nie ubierać się wyjątkowo odświętnie. Warsztaty są darmowe, ale zainteresowane osoby powinny się zapisać – szczegóły pod numerem telefonu 24 364 70 83.

W ramach akcji „Weekend z kulturą seniora” Muzeum Mazowieckie w Płocku przygotowało dodatkową niespodziankę – do 1 października wszyscy seniorzy wchodzą na wystawy Muzeum Mazowieckiego w Płocku i jego oddziałów za darmo.

W dniach od 29 września do 1 października 2023 r. po raz dziesiąty w całej Polsce odbędzie się „Weekend seniora z kulturą” – akcja zainicjowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, której celem jest zachęcenie seniorów do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym. W tegorocznej edycji weźmie udział ponad 500 instytucji z całego kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *