Powiat Płocki

Burze, silny wiatr – strażacy usuwali skutki

W nocy z 3 na 4-go października, nad terem gminy Słubice, ale również całego powiatu, przetoczyły się burze, które przyniosły ulewne opady deszczu oraz silne porywy wiatru.

Kilka minut po północy, 4-go października odezwał się dźwięk syreny alarmowej na strażnicy oraz alarmy w telefonach ratowników. Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Płocku przyjął zgłoszenie dotyczące izolowanego zdarzenia medycznego w miejscowości Nowy Wiączemin, w gminie Słubice, a konkretnie braku prawidłowego funkcjonowania koncentratora tlenu, w związku z brakiem zasilania. Do zdarzenia udał się zastęp GBA z naszej jednostki.

opowiadają strażacy z OSP Słubice

Do działań strażaków należało zasilenie urządzenia przy pomocy agregatu prądotwórczego oraz przedłużacza.

W trakcie naszych działań na miejsce dotarł również Zespół Ratownictwa Medycznego, który zajął się pacjentem. W związku z możliwą dłuższą przerwą w dostawie energii elektrycznej, w uzgodnieniu z dyżurnym SK KM PSP w Płocku, na miejscu pozostał jeden ratownik oraz zapas paliwa do agregatu prądotwórczego, a zastęp udał się w drogę powrotną do strażnicy.

dodają

Na kolejne działania nie czekali długo, w trakcie powrotu do strażnicy, kolejna dyspozycja, aby udać się do miejscowości Grzybów, gdzie doszło do pożaru transformatora.

Do zdarzenia udał się zastęp GBA oraz zastęp GLBA-Rt, na którego wyposażeniu znajduje się agregat proszkowy. Kiedy dotarliśmy na miejsce nie było widać oznak pożaru. Po dokonaniu bardziej szczegółowego rozpoznania okazało się, iż w niewielkiej odległości od transformatora, na linię upadło drzewo doprowadzając prawdopodobnie do zwarcia i iskrzenia. Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone, a następnie przekazane pracownikom zakładu energetycznego z Pogotowia Energetycznego.

opowiadają strażacy

Kolejna dyspozycja dotyczyła powalonych na drogę drzew blokujących przejazd drogą powiatową w miejscowości Piotrkówek oraz drogą gminną w miejscowości Leonów. W drugim przypadku całkowitemu złamaniu uległ czubek jednego z drzew, który częściowo znalazł się na ziemi, a częściowo zawisł nad jezdnią. Zagrożenie udało się usunąć przy pomocy pilarki spalinowej.

źródło OSP Słubice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *