czwartek, 18 kwietnia 2024
Płock

Ul. Browarna i Przemysłowa do remontu

Płock otrzyma 8 mln zł dotacji z budżetu państwa na modernizację ul. Browarnej. Prace mogą się zacząć wiosną i potrwają około 9 miesięcy. Są też pieniądze na przebudowę ul. Przemysłowej.

Ulica Browarna przecina trasę ks. Jerzego Popiełuszki w Ciechomicach. Jedna jej połowa, która łączy się z osiedlem w rejonie zakładu Dr. Oetkera, jest utwardzona, ma chodniki i oświetlenie. Drugi jej odcinek, prowadzący na południowy zachód, jest utwardzony jedynie asfaltowym destruktem lub betonowymi płytami. I to właśnie ten fragment czeka teraz gruntowna przebudowa.

Przebudowę ul. Browarnej w Ciechomicach miasto oszacowało na 12 mln zł, z rządowego programu Polski Ład zdobyło 8 mln zł dofinansowania.

Zakres prac jest kompleksowy. Rozpocznie się od budowy kanalizacji deszczowej, potem powstanie nawierzchnia, zjazdy na posesje, chodniki, skrzyżowania, na koniec nowe oświetlenie. Długość samej ul. Browarnej to ponad 820 metrów, wykonane też zostaną dwa tzw. sięgacze o długości 96 i ponad 35 metrów.

Inwestycję przygotowuje Miejski Zarząd Dróg. Dziś jest na etapie projektowania tej ulicy, wkrótce będzie starać się o pozwolenie na budowę.

Browarna nie jest jedyną inwestycją drogową, na którą miasto pozyskało poważne dofinansowanie z budżetu państwa. Chodzi o ul. Przemysłową, na odcinku od skrzyżowania z ul. Tysiąclecia do ul. NSZ, o długości nieco ponad tysiąc metrów.

Prace rozpoczną się od rozbiórki starej drogi, a potem przebudowa kanalizacji. Następnie wykonana zostanie nowa jezdnia, chodniki po obu jej stronach, do tego jeszcze dwukierunkowa droga rowerowa po stronie wschodniej. Przebudowana będzie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu z ul. NSZ oraz powstanie nowa na przejściu dla pieszych na wysokości galerii Mosty.

Będzie jeszcze jedna nowość: na skrzyżowaniach z dwiema osiedlowymi ulicami powstaną małe ronda.

Koszt tej inwestycji sięgnie prawie 17 mln zł, dofinansowanie z budżetu państwa to połowa tej kwoty. Prace powinny zacząć w przyszłym roku, zakończyć w 2025.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *