piątek, 23 lutego 2024
Polityka

Prawo i Sprawiedliwość – ostatnie godziny kampanii wyborczej

Ostatnie godziny to czas na podsumowanie kampanii wyborczych i spotkania, z czego skorzystali politycy Prawa i Sprawiedliwości z okręgu nr 16 w wyborach do Sejmu i okręgu wyborczego nr 38 w wyborach do Senatu.

Podczas konferencji prasowej 13 października, w której wzięli udział Minister Sportu i Turystyki, Kamil Bortniczuk, Senator Rzeczypospolitej Polskiej – Marek Martynowski, a także wieloletnia Radna Miasta Płock, szefowa płockich struktur PiS – Wioletta Kulpa, przedstawiono zrealizowane programy czy dofinansowania. Wspomniano między innymi o rozpoczęciu remontu stadionu w Wyszogrodzie, przekazaniu środków na modernizacje stadionu Orkan Sochaczew czy otwarciu boiska piłkarsko-lekkoatletycznego w Żyrardowie. Minister Sportu i Turystyki wspomniał o inwestycjach sportowych na terenie Płocka, czyli o przebudowie i budowie dwóch treningowych boisk piłkarskich z niezbędną infrastrukturą przy ul. Łukasiewicza, boiska przy Zespole Szkół Ekonomiczno-kupieckich oraz o przebudowie stadionu lekkoatletycznego z bieżnią przy ul. Sportowej.

Spotkanie było również okazją do przedstawienia planów związanych z Płockiem i powiatu. Jak przyznaje Bortniczuk – Płock zasługuje na miano miasta uniwersyteckiego, o czym niejednokrotnie rozmawiano. Powracającym tematem jest również droga szybkiego ruchu S10, która ma przebiegać między Bielskiem i Płockiem. Wioletta Kulpa podkreśliła, że jest to dla niej istotny problem i zapewniła, że będzie dążyć do walki o realizację tego projektu.

Minister Sportu i Turystyki wspomniał także o przyszłości Wisły Płock, o której rozmawiał z Prezesem ORLEN S.A. – Danielem Obajtkiem.

Będę namawiał pana Prezesa do tego, żeby ORLEN przejął na siebie ciężar prowadzenia, zarówno pod względem właścicielskim, jak i sponsorskim – finansowania zarówno Wisły piłkarskiej, jak i sekcji piłki ręcznej tego klubu. Uważam, że Płock zasługuje na to, żeby mając tak wielkiego giganta przemysłowego jak ORLEN, mieć silny klub piłkarski, silny klub w piłce ręcznej.

mówił Minister Sportu i Turystyki – Kamil Bortniczuk

W planach kandydatów Prawa i Sprawiedliwości jest również inwestowanie w rozwój szkół, dróg, obiektów sportowych, co przyczyni się do postępu mniejszych gmin.

Małe gminny nie mają dużych budżetów inwestycyjnych. Teraz otrzymując środki finansowe z budżetu państwa mogą sobie pozwolić na większy zakres tych inwestycji.

mówiła szefowa płockich struktur PiS Wioletta Kulpa

Kamil Bortniczuk przyznał, że jeżeli partia PiS wygra nadchodzące wybory, jednakże nie będzie mogła samodzielnie rządzić, to są w stanie zawrzeć koalicję, co jednak nie jest dla nich najlepszym scenariuszem.

Myślę, że zarówno z PSL-em, jak i z Konfederacją można o współpracy, na rzecz Polski, rozmawiać. Ale najlepszym dla Polski scenariuszem byłoby zwycięstwo PiS-u w takim wymiarze, który pozwoli sformułować rząd.

powiedział Bortniczuk

Kandydaci w wyborach parlamentarnych zachęcają do udziału w święcie demokracji już 15 października.

Milena Drążkowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *