niedziela, 21 kwietnia 2024
Płock

Gala to wydarzenie komercyjne – odpowiada miasto i MOSiR

Jutro w płockiej Orlen Arenie odbędzie się gala Clout MMA. Wydarzenie wywołuje wiele kontrowersji, m.in w związku z planowanymi na niej walkami. Ma dojść tam do pojedynku Gosi Magical, matki patostremera Daniela Magicala, z jego byłą dziewczyną, 19-letnią Nikitą. Impreza wzbudza sporo emocji – w tle wydarzenia patostremerzy i przemoc fizyczna.

Miasto, jako właściciel hali odpowiedziało na zadane przez nas pytania – poniżej publikujemy treść:

Orlen Arena jest obiektem wynajmowanym na różne cele, okazje i imprezy przez różne firmy. Są to najczęściej imprezy komercyjne – sportowe, także sportów walki, kulturalne, jak też o charakterze religijnym. Zarządzający halą Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o.o. (prezydent w ogóle nie jest stroną w tej umowie) nie ingeruje w profil tych przedsięwzięć. Spółka wymaga, aby obiekt był użytkowany zgodnie z odpowiednimi przepisami oraz zasadami bezpieczeństwa. Gala, której dotyczą pytania, jest przedsięwzięciem komercyjnym. Nie jest imprezą ogólnodostępną. Na jej widowni znajdą się osoby, które będą chciały ją oglądać i z pełną świadomością wykupią bilet. Dodajmy, że pierwsza taka gala odbyła się w tym roku w sierpniu w Centralnym Ośrodku Sportu Torwar, podlegającym pod Ministerstwo Sportu i Turystyki.

czytamy w odpowiedzi z ratusza

Z kolei zarządzający obiektem MOSiR swoje oświadczenie opublikował na portalu społecznościowym.

Gala Clout MMA 2 jest komercyjnym przedsięwzięciem, nie mającym na celu promocji ani miasta, ani obiektu, w którym się odbywa. Spółka MOSiR Płock na komercyjnych warunkach wynajmuje obiekt ORLEN ARENA – Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Płock Sp. z o.o . Tak jak dzieje się to w przypadku wielu innych wydarzeń, w tym innych gal sportów walki. Nie zajmujemy się promocją ani cenzurowaniem żadnego z tych wydarzeń, ani merytoryczną oceną jakości imprezy, o ile nie przekracza ona przepisów prawa.

czytamy w komentarzu MOSiR Płock

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *