Płock

Ostrożnie na cmentarzu – radzą policjanci

Okres poprzedzający dzień Wszystkich Świętych, to czas, w którym porządkujemy groby swoich bliskich. Niestety jest to również okres wzmożonej aktywności złodziei. Policjanci apelują o ostrożność podczas robienia porządków na grobach bliskich, a także nie zabieranie na cmentarze drogocennych przedmiotów. Pamiętajmy! Okazja czyni złodzieja!

Płoccy policjanci apelują o ostrożność i czujność podczas prac porządkowych na grobach bliskich.

Kilka ważnych wskazówek, które warto zapamiętać i stosować :

  • Robiąc porządki na grobach bliskich pamiętajmy, aby na cmentarz nie zabierać ze sobą dużej ilości gotówki i cennych przedmiotów, to samo dotyczy dnia Święta Zmarłych. Bezpieczniej jest, gdy ktoś bliski lub znajomy może nam towarzyszyć na cmentarzu.
  • W czasie robienia porządków nie pozostawiajmy, ani na chwilę torebek, lub saszetek bez opieki. Drogie ozdoby, znicze i kwiaty połóżmy na grobach tuż przed 1 listopada, w ten sposób możemy uniknąć ewentualnej kradzieży.
  • Jeżeli pozostawiamy drogocenne rzeczy na grobach naszych bliskich (np. mosiężne wazony) postarajmy się aby te przedmioty charakterystycznie oznaczyć, a następnie sfotografować – takie czynności pozwolą policjantom w przypadku zgłoszenia kradzieży na szybszą identyfikację utraconych rzeczy.
  • Wybierając się środkami komunikacji miejskiej – szczególnie przy wsiadaniu i wysiadaniu nie traćmy z oczu torebek i innych bagaży, unikajmy też sztucznego tłoku. Portfele chowamy w wewnętrznych częściach ubrania.
  • Korzystając z własnego środka transportu pamiętajmy aby nie pozostawiać w widocznym miejscu rzeczy, które mogą przyciągnąć uwagę złodziei i spowodują chęć włamania do naszego auta.                

Pamiętajmy! Okazja czyni złodzieja!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *