Komenda Miejska Policji w PłockuPłock

Policyjna akcja “Znicz” – w Płocku było bezpiecznie

W ostatnich dniach policjanci czuwali nad bezpieczeństwem w rejonie cmentarzy oraz na drogach dojazdowych w ramach działań Wszystkich Świętych. Mundurowi patrolowali główne ciągi komunikacyjne oraz rejony parkingów i cmentarzy.

KMP w Płocku

Dzięki wzmożonej pracy funkcjonariuszy oraz zdyscyplinowaniu wszystkich uczestników ruchu na drogach miasta i powiatu płockiego było bezpiecznie.

mówi sierż. szt. Monika Jakubowska z KMP w Płocku

Największe natężenie ruchu, czego można było się spodziewać, odnotowano na drogach dojazdowych i wokół cmentarzy. W miejscach, gdzie występowały utrudnienia, funkcjonariusze ręcznie kierowali ruchem.

Mundurowi zwracali uwagę na przestrzeganie ograniczeń prędkości. Reagowali również na nieprawidłowe zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w rejonie oznakowanych przejść dla pieszych oraz badali stan trzeźwości i stan psychofizyczny kierujących pojazdami.

dodaje

Na terenie miasta i powiatu doszło do kilkunastu kolizji, w których nikt nie doznał poważnych obrażeń. Na szczęście na płockich drogach nie było żadnego wypadku drogowego. W ciągu dwóch minionych dni policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych kierujących. Funkcjonariusze nie odnotowali również poważniejszych zdarzeń kryminalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *