sobota, 18 maja 2024
Płock

11 listopada – Święto Niepodległości w Płocku

Zapraszamy na uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości w Płocku. Wśród zaplanowanych wydarzeń m. in. podwieczorek patriotyczny, koncert Płockiej Orkiestry Symfonicznej im. Witolda Lutosławskiego z udziałem Janusza Radka, wspólne śpiewnie hymnu i poczęstunek na Starym Rynku.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczną się na pl. Obrońców Warszawy o godz. 9.20. Tradycyjnie złożymy kwiaty pod pomnikami marszałka Józefa Piłsudskiego i Władysława Broniewskiego – płocczanina, poety, żołnierza Legionów Polskich.

Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny z udziałem pocztów sztandarowych odbędzie się w Bazylice Katedralnej o godz. 10. Oprawę muzyczną zapewni Chór Pueri et Puellae Cantores Plocenses.

O godz. 11:15 na pl. Narutowicza rozpoczną się uroczystości patriotyczne przy Płycie Nieznanego Żołnierza, gdzie złożymy wieńce na Płycie Nieznanego Żołnierza. W samo południe na pl. Stary Rynek i pl. Narutowicza zaprosimy do wspólnego śpiewania Mazurka Dąbrowskiego w ramach wydarzenia „Niepodległa do Hymnu”. Następnie zapraszamy na degustację rosołu z gęsiny na Starym Rynku.

O godz. 17.00 zapraszamy na  Podwieczorek patriotyczny, gdzie wspólne będziemy śpiewać pieśni patriotyczne. To wydarzenie organizuje PLOT, a w realizacji Podwieczorku tradycyjnie pomagać będą: Harcerski Zespół Pieśni i Tańca „Dzieci Płocka” oraz Książnica Płocka. Dla uczestników Podwieczorku przygotowaliśmy śpiewniki, które stanowić będą także pamiątkę z tego wydarzenia oraz biało-czerwone gadżety.

Tradycyjnie Płocka Orkiestra Symfoniczna zaprasza do sali koncertowej. Podczas tegorocznych obchodów Narodowego Święta Niepodległości z Płocką Orkiestrą Symfoniczną pod batutą Ariela Ludwiczaka wystąpi niekwestionowany król liryki, nie tylko krakowskiej, a także mistrz charakterystycznych i wyjątkowych interpretacji – Janusz Radek. W repertuarze koncertu znajdą się najpiękniejsze polskie piosenki m.in.: Czesława Niemena, Ewy Demarczyk, Seweryna Krajewskiego, Marka Grechuty czy Krzysztofa Klenczona. Bilety w cenie 60 zł (z Płocką Kartą Mieszkańca bilety w cenie 50 zł) można nabyć w kasie biletowej POS przy ul. Bielskiej 9/11 (parter) oraz w serwisie Bilety24.pl. Zapraszamy o godzinie 19 w sobotę 11 listopada.

Natomiast w piątek 10 listopada z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbędzie się w Płocku XVII Bieg Niepodległości pod hasłem „Biegnij z biało-czerwoną”. Trasa biegu poprowadzi ulicami: Kolegialna – Misjonarska – Sienkiewicza – 1 Maja – pl. Obrońców Warszawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *