sobota, 20 kwietnia 2024
Komenda Miejska Policji w Płocku

Przekroczenie prędkości – najczęstszy grzech kierowców

Policyjna grupa SPEED, w skład której wchodzą najbardziej doświadczeni funkcjonariusze ruchu drogowego, powstała po to, aby zwalczać agresywne zachowania na drogach. Mundurowi ze SPPED-a kierowani są głównie w te miejsca, gdzie najczęściej łamane są przepisy oraz dochodzi do poważnych zdarzeń drogowych. Funkcjonariusze w październiku, na drogach powiatu płockiego skontrolowali prawie 400 pojazdów, ujawnili blisko 420 wykroczeń, z których aż 367 dotyczyło przekroczenia prędkości.

W październiku policjanci z płockiej drogówki, którzy znajdują się w strukturach Mazowieckiej Grupy SPEED na terenie miasta i powiatu płockiego skontrolowali prawie 400 pojazdów. Ujawnili blisko 420 wykroczeń, z których aż 367 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości. Policjanci nałożyli na kierujących ponad 380 mandatów karnych, a w 8 przypadkach skierowali wnioski o ukaranie do sądu. Mundurowi zatrzymali 4 prawa jazdy, w tym jedno za przekroczenie dozwolonej prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym. Ponadto policjanci zatrzymali 10 dowodów rejestracyjnych.

mówi sierż. szt. Monika Jakubowska z KMP w Płocku

Przypominamy, że prędkość jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych, często tych najtragiczniejszych w skutkach. Każdy z nas ma wpływ na bezpieczeństwo na drodze. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu  o zachowanie ostrożności, bezpieczną jazdę i przestrzeganie przepisów! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *