sobota, 18 maja 2024
Kultura

Kobiecym okiem – kolejna gra miejska

17 listopada w godzinach 10.00-12.00 Książnica Płocka zaprasza na grę miejską „Kobiecym okiem”, w której wezmą udział uczniowie płockich szkół podstawowych (klasy VI-VIII). Organizatorami gry są Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego i Młodzieżowy Dom Kultury im. Króla Maciusia Pierwszego w Płocku w partnerstwie z Komitetem Społecznym Budowy Pomnika Marceliny Rościszewskiej.

W związku ze zbliżającą się 105. rocznicą utworzenia w Płocku Służby Narodowej Kobiet Polskich, której inicjatorką była Marcelina Rościszewska, pragniemy, w tej atrakcyjnej, lubianej przez młodzież formie, przybliżyć postacie i działalność kilku wielce zasłużonych dla Płocka kobiet.

zapraszają organizatorzy

Mamy nadzieję, że uda nam się zwrócić uwagę młodych ludzi na te niezwykłe postacie, które swą aktywnością, pasją, odwagą, zainteresowaniami mogą i dziś zachwycać. Gra, obok aspektu edukacyjnego, ma też być dobrą zabawą, dlatego zadania nie są sprawdzianem wiedzy. Ułożone są tak, by uczestnicy zdobyli nowa wiedzę, zapoznając się z ich fabułą, natomiast wykonując polecenia, mają się dobrze bawić.

dodają w Książnicy Płockiej

Gra rozpoczyna się w piątek 17 listopada o 10.00. Start w sali kolumnowej Książnicy Płockiej, ul. Kościuszki 6, meta przy pomniku Marceliny Rościszewskiej na ulicy Tumskiej. Uczestnicy będą mieli do pokonania 4 punkty, w których wykonają zadania. Bohaterkami gry będą Marcelina Rościszewska (inicjatorka powstania Służby Narodowej Kobiet Polskich, komendantka, Admirał w peniuarze), Maria Macieszyna (publicystka), Julia Kisielewska (komendantka płockich żeńskich drużyn harcerskich), Janka Landsberg-Śmieciuszewska (sanitariuszka).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *