piątek, 23 lutego 2024
Komenda Miejska Policji w Płocku

Włamywali się, kradli. Policjanci zatrzymali ich po kolejnym włamaniu

Włamywali się do samochodów, kradli z nich elektronarzędzia. Trzech obywateli Bułgarii zatrzymali płoccy policjanci. Wartość odzyskanego mienia to ponad 56 tys. zł. Sprawcom grozi do 10 lat więzienia.

Kryminalni z Komisariatu Policji w Płocku zatrzymali trzech obywateli Bułgarii, którzy we wrześniu włamali się do samochodu dostawczego zaparkowanego przed jednym z płockich sklepów i ukradli z niego elektronarzędzia warte ponad 6 tys. zł. Jak ustalili policjanci, sprawcy po kradzieży opuścili Polskę. Funkcjonariusze ustalili również, że mężczyźni co jakiś czas przyjeżdżają do Polski po samochody. Gdy w listopadzie ponownie przekroczyli granice naszego kraju, zostali namierzeni przez płockich kryminalnych.

mówi sierż. szt. Monika Jakubowska z KMP w Płocku

Sprawcy zmieniali pojazdy, którymi się poruszali. Jednak i to nie zmyliło czujności mundurowych. Płoccy policjanci zatrzymali ich na autostradzie, w niespełna kilka godzin po tym, jak włamali się do kolejnego pojazdu, tym razem na terenie Gdańska i ukradli z niego elektronarzędzia o łącznej wartości ponad 56 tys. zł. W samochodzie zatrzymanych, poza łupem, znajdowały się również krótkofalówki, za pomocą których mężczyźni się porozumiewali.

Wobec zatrzymanych prokurator zastosował dozór oraz zakaz opuszczania kraju. Zabezpieczono również ponad 4 tys. euro na poczet przyszłych kar. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *