Płock

Od jutra drogowcy na ul. Rybaki. Będą utrudnienia

W sobotę rano drogowcy rozpoczną naprawę dojazdu, prowadzącego od skrzyżowania ul. Szpitalnej i Parowa – obok charakterystycznego mostku nad Brzeźnicą – do nabrzeża przeładunkowego nad Wisłą. Prace potrwają tydzień. Oznacza to, że biegnąca nad rzeką obok Sobótki ul. Rybaki stanie się na ten czas „ślepą” ulicą.

Naprawę dojazdu do nabrzeża przeładunkowego finansuje firma, która zajmowała się ostatnimi transportami ponadgabarytowymi elementów różnych instalacji petrochemicznych znad Wisły na teren ORLENu.

Prace na tej drodze będą polegały na wymianie wyeksploatowanej nawierzchni z trylinki na betonowe płyty drogowe. Wiele z tych robót wymagać będzie wylania betonu, który musi wyschnąć i związać.

tłumaczy Hubert Woźniak z płockiego Ratusza

Dlatego od soboty 25 listopada, od wczesnych godzin porannych, przez około tydzień, prowadząca nad Wisłą ul. Rybaki – od ul. Mostowej do ul. Szpitalnej – będzie drogą bez przejazdu. Dojedziemy nią ze starówki do amfiteatru i dalej nad zalew Sobótka, ale nie wyjedziemy na naprawiane skrzyżowanie ul. Szpitalnej i Parowa z dojazdem do nabrzeża przeładunkowego.

Bez przeszkód natomiast będziemy jeździć na odcinku od ul. Kazimierza Wielkiego do Szpitalnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *