wtorek, 5 marca 2024
Płock

Sines – to nowe miasto partnerskie Płocka

Sines – miasto w Portugalii położone nad Oceanem Atlantyckim, to tu urodził się Vasco da Gama. To również nowe miasto partnerskie Płocka.

Umowę o współpracy podpisałem dziś w obecności mojego zastępcy Romana Siemiątkowskiego na specjalnej sesji tamtejszej rady miasta, w 661. rocznicę uzyskania praw miejskich i niepodległości Sines.

mówi Andrzej Nowakowski prezydent Płocka

Rada Miasta Płocka uchwałę o współpracy z portugalskim miastem przyjęła na sierpniowej sesji. Na czym będzie polegała współpraca?

Współdziałanie między naszymi miastami będzie dotyczyło kultury, nauki, oświaty, sportu, ochrony zdrowia, opieki społecznej, gospodarki i działalności samorządowej

dodaje prezydent

Płock od lat współpracuje z wieloma miastami na świecie. Wśród naszych partnerskich miast są Loznica w Serbii, Darmstadt w Niemczech, Fort Wayne w USA, Forli we Włoszech, Możejki na Litwie, Auxerre we Francji, Bielce w Mołdawii, Gmina Thurrock w Wielkiej Brytanii, Huai’an w Chinach, Plewen w Bułgarii, Żytomierz na Ukrainie i Rustawi w Gruzji. Do tej listy dołączyło portugalskie Sines.

zdjęcia: Facebook Andrzej Nowakowski Prezydent Miasta Płocka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *