ORLEN S.A.Płock

Znów rozbłysną Płockie Ogrody Światła

Chyba nikt z nas nie wyobraża sobie Świąt Bożego Narodzenia bez kolorowych lampek, dekoracji czy rozświetlonych setkami świateł choinek. W magiczny klimat tych wyjątkowych świąt już po raz siódmy przeniosą nas Płockie Ogrody Światła. Wszystkie elementy iluminacji wykonane będą w technologii LED, gwarantującej pobór energii nawet 10-krotnie mniejszy niż w przypadku zastosowania tradycyjnych źródeł światła. Oficjalne otwarcie tegorocznych ogrodów odbędzie się w sobotę 9 grudnia.

Na Wzgórzu Tumskim wokół Bazyliki Katedralnej powstanie 26 wielobarwnych, świąteczno – noworocznych dekoracji z motywami bożonarodzeniowymi, bajkowymi i zwierzęcymi. Spacer po ogrodach zacznie się przejściem świetlną bramą główną, która prowadzi prosto w alejkę zakochanych. Pomiędzy koronami drzew zostanie rozciągnięta girlanda sopli, która da efekt świetlnego sklepienia. Dodatkowo całość kompozycji zostanie udekorowana kulami zawieszonymi na całej długości alei. Największą przestrzeń parku zajmie kolorowy labirynt o powierzchni prawie 300 m kw. i wysokości 3,5 m. Wewnątrz niego staną kolorowe figury 3D. W punkcie widokowym na wzgórzu stanie królewska kareta zaprzężona w parę koni. Natomiast w bajkowym lesie spotkamy: sarnę, renifera, wiewiórkę, zająca, lisa czy pawia. Każdy z mieszkańców bajkowego lasu z pewnością pozwoli zrobić sobie zdjęcie. Bajkowy las otwiera się na polanę, gdzie królewskie lilie poprowadzą wprost do wielkiej, 12-metrowej, bogato ozdobionej choinki. Jej wygląd do złudzenia przypominać będzie naturalny świerk ozdobiony setkami bombek, prezentów i łańcuchów. Cała kompozycja będzie zbudowana z tysięcy wielobarwnych punktów świetlnych.

Wszystkie elementy dekoracji wykonane zostały w technologii LED, gwarantującej pobór energii nawet 10-krotnie mniejszy niż w przypadku zastosowania tradycyjnych źródeł światła. Wszystkie punkty LED posiadają dodatkowe osłony z polikarbonatu, co daje dużą odporność na zgniecenia, próby wyrwania i uderzenia oraz inne mechaniczne uszkodzenia. Wszystkie iluminacje są zasilane napięciem bezpiecznym dla zdrowia i życia ludzkiego (do 36V) lub zostały wyposażone w dodatkowe układy separacyjne.

Oficjalne otwarcie tegorocznych ogrodów odbędzie się w sobotę 9 grudnia o godz. 16.30 w parku za Bazyliką Katedralną. Dla najmłodszych uczestników ORLEN przygotował wiele atrakcji. Pojawią się postacie z bajek oraz szczudlarze Nie obędzie się bez słodkich niespodzianek, a przez cały czas atrakcjom towarzyszyć będzie  świąteczna muzyka.

W dni powszednie iluminacja będzie eksponowana od godz. 15.30 do północy. Jednak w okresie Bożego Narodzenia oraz sylwestrowo-noworocznym ekspozycja będzie przedłużona go godz. 2.00 w nocy. Zapraszamy do wspólnych spacerów w świątecznej oprawie każdego dnia do 7 stycznia 2024 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *