KulturaPłock

Ojczyznę trzeba znać – Teatr Hagiograf w Mediatece

W piątek 1 grudnia o 17.00 gościnnie wystąpi krakowski Teatr Hagiograf ze spektaklem „OJCZYZNĘ TRZEBA ZNAĆ! Czytanie performatywne fragmentów pism sł. Bożej Jadwigi z Działyńskich Zamoyskiej i Jej Syna, Władysława Zamoyskiego”. Wstęp wolny. Do Mediateki zaprasza Książnica Płocka.

Wystąpią aktorzy Teatru Hagiograf im. św. Teresy z Lisieux – Izabela Drobotowicz-Orkisz i Władysław Byrdy. Oprawa muzyczna (wiolonczela) – Katarzyna Beresińska.

Teatr Hagiograf jest teatrem słowa, kontynuatorem idei Teatru Rapsodycznego. Powstał w marcu 2001 r. w Krakowie i współpracuje z wieloma krakowskimi artystami. Od 2016 roku jest sekcją kultury Instytutu Karola Wojtyły.

Teatr założyła Izabela Drobotowicz-Orkisz, zapraszając do współpracy Jacka Lecznara. Oboje są absolwentami krakowskiej PWST, doświadczonymi aktorami, mają w dorobku również prace reżyserskie i filmowe oraz znaczące nagrody. Obecnie współpracuje z Hagiografem wielu aktorów, muzyków, plastyków oraz naukowców. Teatr występował zarówno w wielkich salach i świątyniach, jak i w małych wiejskich kościółkach klubach, szkołach i zakonach klauzurowych. Kilkanaście lat działalności zaowocowało wystawieniem ponad 500 spektakli i programów w Polsce i poza jej granicami, między innymi we Włoszech, Czechach, Szwecji i Kanadzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *