Płock

Strażnicy pomogli niepełnosprawnemu mężczyźnie, który spadł z łóżka

Strażnicy pomogli niepełnosprawnemu mężczyźnie, który spadł z łóżka. Mężczyzna miał problemy z poruszaniem się.  Funkcjonariusze bez wahania ruszyli z pomocą.

W poniedziałek, po godz. 13.00, dyżurny SM otrzymał zgłoszenie, że w jednym z mieszkań przy ul. Lachmana, niepełnosprawny mężczyzna potrzebuje pomocy.  Z informacji od samego mężczyzny wynikało, że ma on problemy z poruszaniem się, spadł z łóżka, żona była w tym czasie na zakupach.

mówi Jolanta Głowacka rzecznik prasowy SM w Płocku

Pod wskazany adres zostali skierowani strażnicy z Referatu Patrolowo – Interwencyjnego. Drzwi do mieszkania były otwarte.

W pokoju na podłodze obok łóżka, leżał mężczyzna. Strażnicy od razu ruszyli z pomocą i z powrotem położyli mężczyznę do łóżka, z którego spadł. Na szczęście okazało się, że nie potrzebuje pomocy medycznej. Niepełnosprawny mężczyzna podziękował mundurowym, że pomogli w sytuacji, w której on sam był zupełnie bezradny.

dodaje Głowacka

Interwencja podjęta przez funkcjonariuszy pokazuje, że bez względu na rodzaj zdarzenia, każdą z nich strażnicy traktują poważnie i zawsze gotowi są nieść pomoc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *