piątek, 23 lutego 2024
ORLEN S.A.Płock

Mali pacjenci poczuli magię świąt

Ho Ho Ho! Poczuj magię Świąt! – to hasło akcji Mikołajkowej, którą pracownicy Działu Przygotowania i Realizacji Projektów Rozwojowych ORLENU przeprowadzili w ramach wolontariatu pracowniczego. Dzięki inicjatywnie 40 małych pacjentów oddziału pediatrii w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym na Winiarach w Płocku otrzymało specjalnie przygotowane świąteczne paczki. Wizyta Świętego Mikołaja i jego pomocników pozwoliła małym pacjentom na chwilę zapomnieć o pobycie na szpitalnym oddziale i poczuć atmosferę  zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Na czele świątecznej delegacji stanął oczywiście Święty Mikołaj, którego przybycie wywołało spore poruszenie nie tylko wśród pacjentów oddziału pediatrii, ale także personelu medycznego, pielęgniarek i rodziców dzieci przebywających w szpitalu. Do wręczenia było ponad 40 paczek, więc Mikołaja wspierała drużyna dzielnych pomocników.

We wszystkie postacie wcielili się wolontariusze – pracownicy Działu Przygotowania i Realizacji Projektów Rozwojowych ORLEN. Na buziach dzieci bardzo szybko zagościł uśmiech, a w oczach pojawiły się iskierki zadowolenia i zaskoczenia. Okazało się bowiem, że Święty Mikołaj bardzo dokładnie wybrał prezenty dla wszystkich dzieci. Każdy upominek był staranie przygotowany przez wolontariuszy z uwzględnieniem potrzeb i zainteresowań dzieci, a także dopasowany do wieku maluchów. Najmniejsi pacjenci otrzymali m.in.: maskotki, grzechotki, puzzle, zabawki dźwiękowe oraz książeczki z obrazkami. Natomiast w paczkach dla starszaków znalazły się m.in.: samochodziki, gry planszowe i karciane, plecaki, puzzle oraz książki. Całemu wydarzeniu towarzyszył dźwięk kolęd, który podkreślał świąteczną atmosferę wydarzenia.

Dzisiejsza wizyta wolontariuszy w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym na Winiarach w Płocku to już kolejna akcja świąteczna pracowników ORLENU, którzy od wielu lat w ramach właśnie wolontariatu w okresie przedświątecznym odwiedzali m.in. placówki edukacyjne, świetlice środowiskowe czy placówki wychowawcze obdarowując dzieci prezentami oraz słodkimi upominkami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *