piątek, 23 lutego 2024
Płock

Od piątku od 7.00 będzie można jeździć wyremontowaną ul. Łukasiewicza

W piątek 8 grudnia o godz. 7 rano miasto wprowadza stałą organizację ruchu na zmodernizowanej ul. Łukasiewicza i otwiera przejazd tą drogą. Autobusy Komunikacji Miejskiej wracają na swoje stare trasy dzień później, w sobotę rano.

Modernizację ul. Łukasiewicza rozpoczęto przed pięcioma laty. W pierwszym etapie zmodernizowano ją na odcinku od skrzyżowania z ul. Tysiąclecia do Ronda Nafciarzy.

Przebudowa była kompleksowa. Zrobiliśmy wtedy rozdział kanalizacji i ułożyliśmy kolektory deszczowe, wykonaliśmy nową nawierzchnię, chodniki, drogę rowerową, zainstalowaliśmy nowoczesne i energooszczędne oświetlenie

– podkreśla prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Umowę na modernizację pozostałych dwóch fragmentów ulicy – na odcinku od Ronda Nafciarzy do skrzyżowania z ul. Zglenickiego oraz kolejnego – od skrzyżowania z ul. Tysiąclecia do ul. Nowowiejskiego podpisano w maju ubiegłego roku. Ten pierwszy odcinek (pod kombinatem) liczy sobie prawie 2,5 km długości, ten drugi – w centrum miasta – ma nieco ponad pół kilometra długości, łącznie przebudowano 3 km drogi.

Zakres prac był taki sam, jak przed pięcioma laty. Koszt drugiego etapu sięgnął 77 mln zł. Z budżetu państwa Płock otrzymał dofinansowanie 30 mln zł. Dodatkowe środki – 3,6 mln zł – pochodziły z budżetu samorządu województwa mazowieckiego. W sumie koszt dwóch etapów to 107 mln zł.

Wykonawca zgłosił inwestycję do odbioru 30 listopada. Od poniedziałku 4 grudnia trwały odbiory. Niektóre z wyłapanych niedociągnięć usunięto na bieżąco, wykonawca sprząta też plac budowy, stąd niech jeszcze nie dziwi obecność drogowców na ulicy.

Wszystko, co możliwe do zrobienia przy panujących warunkach atmosferycznych, zakończyło się dziś. 8 grudnia rano wprowadzona zostanie tam stała organizacja ruchu i ulica zostanie otwarta. W sobotę 9 grudnia na stare trasy wracają autobusy KM. Trzeba jednak uważnie czytać rozkłady jazdy, ponieważ w związku z przywróceniem stałych tras na niektórych przystankach zmienione zostaną godziny odjazdów (od 1 do 3 minut).

Warto pamiętać, że zmienia się jednocześnie organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Łukasiewicza z Nowowiejskiego. Kierowcy dojeżdżający do niego ul. Łukasiewicza będą znajdować się na drodze podporządkowanej i będą musieli ustąpić pierwszeństwa przejazdu pojazdom poruszającym się ul. Nowowiejskiego w obydwu kierunkach. Bądźmy ostrożni!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *