środa, 22 maja 2024
Komenda Miejska Policji w Płocku

104 km/h w terenie zabudowanym, a kierowca pod wpływem alkoholu

Płocka Grupa SPEED namierzyła i ukarała kolejnych piratów drogowych, przekraczających dozwoloną prędkość. W ubiegłym tygodniu policjanci przeprowadzili ponad 40 kontroli pojazdów, ujawnili 49 wykroczeń oraz nałożyli 43 mandaty karne. Policjanci zatrzymali również kierującego pod wpływem alkoholu, który jechał z prędkością 104 km/h w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h.

Działania policjantów z grupy SPEED ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Patrole wchodzące w skład grupy zwracają jednak szczególną uwagę na przekraczanie dozwolonej prędkości oraz  na rażące wykroczenia popełniane przez “piratów drogowych”. Do zadań kierowane są zarówno radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami, ale także te oznakowane z laserowymi miernikami prędkości.

mówi sierż. szt. Monika Jakubowska oficer prasowy KMP w Płocku

W minionym tygodniu policjanci mazowieckiej grupy SPEED na drogach Płocka i powiatu skontrolowali ponad 40 pojazdów oraz ujawnili 49 wykroczeń. 42 z nich dotyczyły przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Funkcjonariusze nałożyli 43 mandaty karne. W Bielsku policjanci zatrzymali również prawo jazdy kierującemu Citroenem. 49-letni mieszkaniec powiatu płockiego kierował pojazdem w stanie po użyciu alkoholu i przekroczył dozwoloną prędkość o 54 km/h  w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *