niedziela, 21 kwietnia 2024
Płock

Zapłać mandat bezgotówkowo

Mandat od Straży Miejskiej? Teraz będzie można zapłacić na miejscu. Strażnicy otrzymali terminale płatnicze.

Straż Miejska w Płocku

Płocka Straż Miejska otrzymała 50 terminali płatniczych w ramach programu “Polska Bezgotówkowa”. Dzięki temu mandaty będzie można opłacać na miejscu, bezgotówkowo. Transakcje realizowane są bez żadnych dodatkowych opłat.

Wdrożenie systemu obyło się bez komplikacji i coraz więcej mandatów opłacanych jest w ten właśnie sposób. Płaci się mandat tak, jakby robi się zakupy w sklepie płacąc kartą płatniczą. Jest to możliwość uregulowania mandatu od razu u strażnika miejskiego. Potwierdzenie zapłaty otrzymuje się w formie elektronicznej na numer telefonu lub na emaila. Opłat można dokonywać także telefonem, jeżeli jest w nim wczytana karta płatnicza.

mówi Jolanta Głowacka rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Płocku

To, że Strażnicy Miejscy mają terminale nie wyklucza dotychczasowych możliwości.

Osoby, które z jakiegoś powodu nie zdecydują się na płatność na miejscu, otrzymują mandat kredytowy. Jest to tradycyjna forma mandatu, który należy opłacić w ciągu 7 dni, na poczcie, w banku czy przez Internet . Ta forma mandatu nadal jest dostępna dla wszystkich kierowców. Dzięki temu każdy ma możliwość wyboru najbardziej odpowiedniej dla siebie formy płatności.

dodaje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *