wtorek, 21 maja 2024
Sport

Piłkarze nożni Wisły Płock na urlopach

Trzy tygodnie świąteczno-noworocznego odpoczynku, wznowienie treningów 8 stycznia, dwa sparingi przed wylotem na zagraniczny obóz, cztery w czasie zgrupowania w Turcji i przynajmniej jeden po powrocie do Polski tak wygląda wstępny plan przygotowań piłkarzy Wisły Płock na zimową przerwę w rozgrywkach Fortuna 1. Ligi sezonu 2023/2024.

Wisła Płock

W piątek 15 grudnia Nafciarze rozegrali ostatni mecz w 2023 roku z Zagłębiem Sosnowiec (2:0). Od razu po nim zawodnicy klubu rozjechali się na urlopy, po których na ORLEN Stadionie ponownie stawią się 8 stycznia. Wówczas rozpoczną przygotowania do rundy wiosennej, podobnie zresztą jak nasz drugi zespół. Raptem kilka dni po rozpoczęciu zajęć ekipa trenera Dariusza Żurawia zagra towarzysko z trzecioligowym Sokołem Kleczew, a następnie również z bezpośrednim ligowym rywalem Zniczem Pruszków. Wstępnie będzie to miało miejsce w Płocku w dniach 13 i 17 stycznia.

Później Wisła Płock uda się na dziesięciodniowy obóz przygotowawczy w tureckim Side (20-30 stycznia), gdzie czekają nas cztery kolejne sprawdziany, z czego do tej pory potwierdziliśmy te z 8. drużyną serbskiej Super Ligi FK Voždovac (25 stycznia) oraz 11. zespołem ukraińskiej Premier Liha FK Oleksandriya i 5. zespołem bośniackiej Premijer Ligi FK Sloga Doboj (oba 29 stycznia). Ostatni przeciwnik pozostaje jeszcze w fazie ustaleń.

3 lutego, czyli zaledwie cztery dni po powrocie do kraju czeka nas gra testowa z ekstraklasowym Lechem Poznań, a tydzień później być może odbędzie się nasz zaległy mecz 17. kolejki Fortuna 1. Ligi z Resovią w Rzeszowie. Jeśli natomiast do tego nie dojdzie, to w planach mamy dwa sparingi, w tym jeden z KKS Kalisz w Płocku. Zmagania w I lidze wznowimy z kolei wyjazdowym pojedynkiem z Lechią Gdańsk w weekend 17-18 lutego, a tydzień później (24-25 lutego) w pierwszym domowym spotkaniu w 2024 roku podejmiemy GKS Katowice.

PLAN SPARINGÓW WISŁY PŁOCK [ZIMA 2024]

13.01. – Sokół Kleczew (Płock),

17.01. – Znicz Pruszków (Płock),

25.01. – dwa sparingi z FK Voždovac (Sebia) i niepotwierdzonym jeszcze przeciwnikiem,

29.01. – dwa sparingi z FK Oleksandriya (Ukraina) i FK Sloga Doboj (Bośnia i Hercegowina),

03.02. – Lech Poznań (Poznań),

*10.02. – dwa sparingi z KKS Kalisz (Płock) i niepotwierdzonym jeszcze przeciwnikiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *