poniedziałek, 26 lutego 2024
Gospodarka i społeczeństwoORLEN S.A.Płock

Samochody dla mazowieckich policjantów

ORLEN przekazał dzisiaj pierwszą pulę z 20 pojazdów, które trafią do pięciu Komend Policji z województwa Mazowieckiego. Dodatkowo, w przyszłym roku Fundacja ORLEN przekaże policjantom kolejne sześć pojazdów. Łączna wartość darowizny to ponad 4,8 mln zł. Doposażenie jednostek policji pozwoli na wsparcie jednostek mundurowych w terenie.

Pojazdy zostały zakupione na wniosek Komenda Wojewódzkiego Policji w Radomiu i za pośrednictwem Fundacji ORLEN przekazane finalnemu beneficjentowi. Doposażenie jednostek mazowieckiej policji przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców regionu. Samochody trafią do lokalnych Komend Policji w: Radomiu – 7 pojazdów, w Płocku – 9 pojazdów oraz komend powiatowych w Gostyninie – 1 pojazd, w Sierpcu – 1 pojazd oraz w Płońsku – 2 pojazdy. W pierwszej puli znalazło się 14 pojazdów: 8 samochodów osobowych Skoda Octavia, 3 samochody osobowe kia CEED oraz 3 pickupy ISUZU.

Celem ORLENU jest zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego kraju, nie zapominajmy także o bezpieczeństwie pojmowanym tradycyjnie, zwłaszcza  naszego regionu. Dlatego wspieramy tych, którzy dbają o nasze bezpieczeństwo w tym szczególnie o lokalne służby mundurowe. Skuteczna pomoc to nie tylko sprawność funkcjonariuszy, ale także sprzęt. Dlatego od wielu lat finansujemy zakup pojazdów do mazowieckich komend policji. Dzisiaj przekazujemy policjantom 14 samochodów, a wkrótce trafi do nich kolejnych 6 pojazdów, które pozwolą policjantom na efektywniejszą codzienną pracę. Jestem przekonany, że przekazane dziś samochody poprawią warunki pracy tej wymagającej i trudnej służby

– mówi Zbigniew Lasek, Dyrektor Wykonawczy ds. Kontroli i Bezpieczeństwa w ORLEN S.A.

Współpraca z jednostkami mundurowymi to nie jedyne działania podejmowane przez ORLEN. Spółka od wielu lat wspiera także straż pożarną. Bezpieczeństwo lokalnych społeczności oraz zwiększenie możliwości operacyjnych Państwowych i Ochotniczych jednostek Straży Pożarnej w całej Polsce to główne cele programu „ORLEN dla Strażaków”. W tegorocznej edycji, granty na zakup sprzętu i wyposażenia zostały przyznane 480 jednostkom Ochotniczej i Państwowej Straży Pożarnej. Od początku jego istnienia granty otrzymało ponad 2,6 tysiąca jednostek strażackich z całej Polski, a zainteresowanie akcją ORLENU z każdą kolejną edycją jest coraz większe.

Wspieranie służb mundurowych na terenie, gdzie mieści się i funkcjonuje największy Zakład Produkcyjny Grupy ORLEN jest szczególnie ważne. To właśnie w Płocku realizowana jest budowa Kompleksu Olefin III – największego projektu rafineryjno-petrochemicznego w Europie na przestrzeni ostatnich 20 lat, wchodzącego do pierwszej trójki tego rodzaju projektów realizowanych na świecie. Rozbudowa Kompleksu Olefin III i zwiększenie możliwości produkcyjnych petrochemikaliów będzie miało korzystny wpływ na działalność koncernu i sytuację finansową samorządów oraz nowe miejsca pracy. Szacuje się, że dzięki inwestycji docelowo zatrudnienie w koncernie wzrośnie o ok. 650 etatów. Natomiast wpłaty ORLENU z tytułu podatków lokalnych zasilających budżety gmin wzrosną o dodatkowe ok. 160 mln zł rocznie. Ponadto, zwiększy się dostępność petrochemikaliów bazowych, co będzie podstawą dla rozwoju branży chemicznej w Polsce i będzie miało pozytywny wpływ na polską gospodarkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *