Komenda Miejska Policji w Płocku

Figurki padły łupem 22-latka. Grozi mu do 5 lat więzienia

Figurki, które są hitem wśród społeczność zbieraczy – popkulturowych geeków, stały się teraz łupem sprawcy kradzieży, który kilka dni temu wyniósł je z jednego z płockich centrów handlowych. A że raz kradzież mu się udała, kolejnego dnia wrócił po więcej. Dzięki czujności pracowników został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Grozi mu do 5 lat więzienia.

KMP w Płocku

W minioną środę (3.01)  do jednego z płockich sklepów przyszedł mężczyzna, który zapakował do torby 29 figurek, po czym nie płacąc uciekł. Przekonany, że mu się upiecze, już następnego dnia powrócił w to samo miejsce po kolejne łupy. Natychmiast został rozpoznany przez obsługę salonu, która powiadomiła Policję. Spłoszony 22-latek uciekł ze sklepu.

mówi sierż. szt. Monika Jakubowska z KMP w Płocku

Policjanci zatrzymali go kilka ulic dalej, dzięki wskazówkom udzielonym przez pracownika okradzionego sklepu. Łączna wartość skradzionych figurek to ponad 1700 złotych. To nie był pierwszy incydent płocczanina, który już wcześniej był karany za liczne kradzieże. Grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *