Powiat PłockiPłock

Tu wszystko gra ok, czyli 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Co w Płocku i powiecie płockim?

Już 28 stycznia cała Polska, ale nie tylko zbierać będzie na nasze płuca – te dziecięce i dorosłe. Wszystko w ramach 32. Finału WOŚP. Grał będzie Płock oraz Powiat Płocki.

Jak co roku, finał WOŚP zapowiada się wyjątkowo. Oprócz tradycyjnych koncertów i aukcji, organizatorzy w różnych miejscowościach planują zorganizowanie konkursów i wydarzeń, które umilą czas, ale przede wszystkim mają za zadanie zebrać jak największą kwotę datków.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już na stałe wrosła w krajobraz Polski i w głąb naszych serc. Co roku zimą rozpalamy je do czerwoności i wpłacamy choć symboliczną złotówkę, ratującą zdrowie i życie najbardziej potrzebujących. Wiem, że i w tym roku nie zawiedziemy! Szczególnie zachęcam, by podczas finału WOŚP odwiedzić gminy Powiatu Płockiego, bo tam – jak co roku –będzie się sporo działo. Licytujmy, wpłacajmy, bawmy się i cieszmy swoją obecnością! Niech zima będzie tylko na zewnątrz, z my – z gorącymi sercami – znowu pobijmy rekord solidarności i dobroci

– zaprasza Sylwester Ziemkiewicz, Starosta Płocki.

Starostwo Powiatowe w Płocku w tym roku na licytacje wystawi m.in.: piłki z autografem Szymona Marciniaka i zawodników ręcznych i nożnych Wisły Płock, koszulki z autografem Roberta Lewandowskiego, koszulka z autografami zawodników piłki nożnej Wisły Płock, vouchery na spektakl „Muzyczna podróż w krainie Bajek” do Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku, vouchery – udział w Powiatowych Zawodach Wędkarskich, a także wyroby rękodzielnicze. Również poszczególne sztaby na terenie powiatu przygotowują się do tego dnia.

Słupno

Tak jak w ubiegłych latach, Gminny Ośrodek Kultury Słupno utworzył Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na portalu allegro można wylicytować m.in. piłki z podpisem sędziego Szymona Marciniaka czy też zawodników Wisły Płock, koszulkę Skry Bełchatów z podpisami zawodników, wyroby rękodzielnicze, gadżety 32. Finału WOŚP, biżuterię, karty podarunkowe i vouchery. Na bieżąco wystawiane są kolejne gadżety. Zapraszamy do śledzenia naszych aukcji https://allegro.pl/uzytkownik/slupnogok. Sztab WOŚP Słupno założył również eSkarbonkę, do której można wpłacać datki przez internet. Zachęcamy do wpłat: https://eskarbonka.wosp.org.pl/cynozesyco Na terenie gminy będzie kwestowało 53 wolontariuszy. Szkoły Podstawowe w Słupnie, Święcieńcu, Liszynie oraz Samorządowe Przedszkole „Niezapominajka” oraz Gminny Żłobek w Słupnie włączyły się w działania na rzecz WOŚP poprzez zorganizowanie w swoich placówkach wydarzeń, bali, dyskotek, kawiarenek, z których cały dochód trafi do puszek WOŚP. Główną atrakcją 32. Finału WOŚP w Słupnie będzie „Morsowanie na Flisie”. W programie imprezy znajdą się: morsowanie w zalewie wiślanym, relaks w saunie, ognisko z pieczeniem kiełbasek, gorąca grochówka oraz napoje. Wielbicieli zimnej kąpieli zapraszamy do udziału w wydarzeniu – mile widziane fantazyjne przebrania. Zaczynamy o godz. 12.00 w Stanicy Flis w Liszynie. Dla najbardziej kreatywnego morsa przewidziana jest nagroda. Zapraszamy również wszystkich ceniących aktywność na świeżym powietrzu na trening cardio w plenerze pod okiem profesjonalnego instruktora.

Bielsk

Gmina Bielsk po raz 13. zagra w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. W tym roku będzie grała aż trzy dni, atrakcji nie zabraknie. Będą koncerty, licytacje, konkursy, a przede wszystkim dobra zabawa.

Pokładamy nadzieję, że jak każdego roku, Finał WOŚP będzie czasem ogromnej determinacji i integracji oraz wspólnej pracy naszej lokalnej społeczności i wielu osób dobrej woli, aby wynik końcowy był jak zawsze zadowalający. Zachęcam Państwa do udziału w atrakcjach przygotowanych przez sztab, a jeśli ktoś chciałby jeszcze zostać darczyńcą tegorocznego Finału zachęcam do współpracy

– zaprasza Magdalena Woja szefowa Sztabu WOŚP w Bielsku.

Co zatem będzie działo się w Gminie Bielsk w ramach 32. finału WOŚP? Wielkie granie zaczynają już w piątek 26 stycznia. Na godz. 20.00 zaplanowano koncert Miłego Pana, po nim zaśpiewa zespół Topky. Bilety w cenie 40 zł do nabycia przed koncertem, a te odbędzie się w Szkole Podstawowej im. Wł. Broniewskiego ul. Sierpecka 42 w Bielsku. Bilety będzie można kupić od 19.00. Koncertom towarzyszyć będą: fotobudka 360, stoiska z rękodziełem i domowymi wypiekami, loteria fantowa, licytacje. Na sobotę, 27 stycznia, również w szkole zaplanowano turniej piłki nożnej drużyn niezrzeszonych. Odbędzie się on na hali sportowej w szkole w Bielsku. Początek o 9.00. Organizatorzy: W. Linowski, B. Janikowski, P.Siemieniak, A. Turowski, J.Mielczarski oraz Klub LKS Zryw Bielsk. Niedziela, 28 stycznia, dzień finału to już imprezy w GOK w Bielsku. Od 8.00 do 18.00 na terenie gminy i pobliskich miejscowości spotkacie 20 wolontariuszy z charakterystycznymi puszkami. Od 15.00 do 19.00 zaplanowano występ dzieci i młodzieży oraz lokalnych artystów na sali widowiskowej w Gminnym Ośrodku Kultury w Bielsku na ul. Drobińskiej 19. Będzie także pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, stoiska z rękodziełem i domowymi wypiekami, loteria fantowa, licytacje. Dodajmy, w tym roku zebrane środki w ramach 32. finału WOŚP przeznaczone zostaną na leczenie płuc po pandemii.

Drobin

Drobiński sztab zaplanował szereg atrakcji i imprez. Tu WOŚP zagra już po raz 22. Co roku włączają się aktywnie mieszkańcy i przedsiębiorcy całego miasta i gminy Drobin. Głównym organizatorem wydarzeń związanych z finałem WOŚP jest Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Znaczna część wolontariuszy to uczniowie tej szkoły. To oni najbardziej aktywnie uczestniczą w zbiórce pieniędzy. Od samego rana do późnych godzin wieczornych można ich spotkać na ulicach miasta, jak i gminy. W tym roku kwestujących wolontariuszy jest ponad 60 a w nich, jak co roku Burmistrz Miasta i Gminy Drobin Krzysztof Wielec. Burmistrz Drobina wraz z towarzyszącym mu Dyrektorem Szkoły panem Bogdanem Banaszczakiem oraz Szefową Sztabu Dorotą Marczewską wyruszą w tzw. „Patrolu Honorowym”, zapraszając mieszkańców na obchody 32. finału WOŚP do Hali Sportowej MOKSiR. Na terenie miasta i gminy zostały rozstawione Firmowe Puszki WOŚP, gdzie od połowy grudnia do dnia finału można już wrzucać pieniążki. Przedsiębiorcy zawsze chętnie włączają się to tej akcji. Taką stacjonarną puszkę można spotkać w Urzędzie, w Szkole Podstawowej w Drobinie, w Łęgu, w Rogotwórsku, w Miejskim Przedszkolu, w Żłobku, w Banku Spółdzielczym, w Domu Seniora i wielu innych instytucjach, sklepach i firmach. Jest także alternatywa puszki stacjonarnej – puszka wirtualna, gdzie można bez wychodzenia z domu wpłacić dowolną kwotę pieniędzy na rzecz WOŚP oraz corocznie udostępniamy nr konta Sztabu. Dla wszystkich głodnych rozrywki zaplanowano atrakcje. Będą to koncerty znanych gwiazd tj. Zespół Pargraf , Łukasz Pawlikowski oraz Maestro. Imprezę rozpocznie koncert Orkiestry Dętej OSP Drobin oraz utalentowane wokalnie uczennice Szkoły Podstawowej w Drobinie. Będą także występy tancerzy zespołu Ekspresja, występy akrobatyczne. W trakcie koncertów i występów zapraszamy do skorzystania z różnego rodzaju rozrywek na stoiskach. Gastronomia autorstwa gospodyń z wielu Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Drobin, dla najmłodszych tzw. Kącik Przedszkola oraz zabawa na pompowanych zabawkach, natomiast dla nieco starszych Stoisko Piękności albo Stoisko Kreatywne, gdzie samodzielnie można wykonać pracę manualną pod okiem profesjonalistów! Dla każdego możliwość skorzystania z pamiątkowego zdjęcia z FotoBudki. Na miejscu Loteria Fantowa, gdzie każdy los wygrywa! Nieodzownym gwoździem każdego finału jest Licytacja WOŚP, gdzie pod młotek pójdą najciekawsze fanty od Hojnych Darczyńców. Oprócz gadżetów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy tj, kubki, kalendarze czy koszulki będzie można wylicytować np. Dzień w Fotelu Burmistrza czy najlepszy TORT.

Staroźreby

Gmina Staroźreby również dołączyła się do WOŚPu i ogłosiła atrakcje, które zarówno umilą zbliżający się weekend, jak i pomogą zebrać środki dla potrzebujących. Kwestowanie rozpocznie się już w sobotę 27 stycznia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Staroźrebach. Kolejnym punktem WOŚP w Gminie Staroźreby jest impreza w Szkole Podstawowej im. Zbigniewa Dłużniewskiego w Nowej Górze rozpoczynająca się o godzinie 16.00. Zaplanowany jest występ lokalnego Zespołu TEODORKI, licytacje, występy uczniów oraz orkiestry dętej ze Staroźreb. Główną atrakcją wydarzenia ma być koncert zespołu IMPERIUM, który jest znany między innymi z utworu „Wirują światła” czy „Żółte tulipany”. Występ jest zaplanowany na godzinę 18.00. Zakończeniem imprezy i kwestowania ma być wszystkim dobrze znane Światełko do Nieba o godzinie 20.00. Jest to tradycyjne i symboliczne wydarzenie, które symbolizuje nadzieję i pamięć o tych którzy odeszli.

Bulkowo

Gmina Bulkowo również zaangażowała się w tegoroczną akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i przygotowała różne atrakcje, dzięki którym zostaną zebrane środki dla potrzebujących. Mottem tegorocznego finału jest “Tu wszystko gra OK!”, a głównym celem akcji jest wsparcie dzieci i dorosłych w powrocie do zdrowia po okresie pandemii, które jest opatrzone hasłem „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”.

32. finał WOŚPu w Bulkowie zostanie wsparty poprzez 2. Siema Bulko Bieg. Podobna akcja miała miejsce również w zeszłorocznej edycji i okazała się dobrym pomysłem. Bieg odbędzie się w sobotę – 27 stycznia 2024 r. Start i meta biegu będą na boisku sportowym w Bulkowie przy Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Bulkowie. Trasa obejmuje okrążenie szkolnego boiska oraz teren wokół stawu w Bulkowie. Bieg będzie zorganizowany w czterech Kategoriach wiekowych:

• Rocznik 2017 i młodsi – godzina. 13:00, dystans 60 metrów,
• Rocznik 2013 – 2016 – godzina 13:05, dystans 250 metrów,
• Rocznik 2009 – 2012 – godzina 13:15, dystans 700 metrów,
• Rocznik 2008 i dorośli – godzina 13:30, dystans 3000 metrów.

Ponadto, każdy zainteresowany będzie mógł wziąć udział w marszu Nordic Walking na dystans 2000 metrów. Konkurencja jest zaplanowana na godzinę 12.55. Bieg to nie wszystko. Program finału jest bardzo bogaty.

Miasto i Gmina Bodzanów

Koła w akcji: Off Road dla WOŚP. Każdy sposób pomocy jest dobry, a ten organizowany przez Groszek OFF Road jest także niesamowitym pomysłem na dużą dawkę adrenaliny i rywalizacji. Po raz kolejny zostanie zorganizowana off roadowa integracja, tym razem w ramach 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wydarzenie będzie miało miejsce 28 stycznia w Borowicach na terenie Miasta i Gminy Bodzanów. Spotkanie integracyjne podzielone będzie na trzy klasy, dla każdej z klas będą przygotowane zadania i do zdobycia około 150 pieczątek o różnym stopniu trudności:

TURYSTYK SERIA – ta klasa przeznaczona jest dla SUV-ów i aut terenowych bez żadnej modyfikacji. Dla tej klasy będą przygotowane zadania, do zdobycia pieczątki ukryte na trasie przejazdu i pieczątki na próbach terenowych;

TURYSTYCZNA – auta seryjne, również samochody typu SUV, dopuszcza się niewielkie modyfikacje, lift, stalowe zderzaki, koła max 33”, opony AT/MT, nie dopuszczone do startu będą auta na oponach MT o agresywnym bieżniku typu SIMEX. Do tej klasy zapraszamy całe rodziny, bo oprócz klasycznych prób terenowych na trasie przejazdu będą zadania i zagadki;

PRZYGODA – w tej klasie dopuszcza się auta poddane modyfikacjom, stalowe zderzaki, lift, klatka zewnętrzna, koła max 35″, zalecane opony MT. Jeżeli samochód jest wyposażony w wyciągarkę, zostanie ona zaplombowana. W razie wklejki można korzystać z wyciągarek typu tirfor i innych napędzanych siłą mięśni.

32. Finał WOŚP, który odbędzie się już 28 stycznia, zamierza rozprzestrzenić swoje przesłanie optymizmu i nadziei pod mottem “Tu wszystko gra OK!”. Cel tegorocznej akcji to: „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”.

Mała Wieś

Sztab #6798 działający przy Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi przygotował szereg atrakcji dla mieszkańców. W tym roku orkiestrowe granie rozpoczniemy niedzielnego ranka 28 stycznia. Po raz pierwszy do naszego WOŚP-owego grania dołącza Stowarzyszenie Wędkarskie Sandacz organizując „Podlodowe Zawody Wędkarskie”. Warto jednak pamiętać, że udział w wydarzeniu wymaga wcześniejszego zgłoszenia u koordynatora całej akcji Tadeusza Maćkiewicza, pod nr telefonu: 668-334-977

Tradycyjnie już od wielu wielu lat Finał WOŚP w Małej Wsi odbędzie się w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej im.W.H. Gawareckiego w Małej Wsi. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 15.30. Jako pierwsi zaprezentują się Strażacy z Ochotniczej Straży w Małej Wsi. Pierwsza Pomoc i Pokaz Ratownictwa to nieodzowny punkt małowieskiego grania.  Rodzice i kadra nauczycielska z Samorządowego Przedszkola w Małej Wsi przygotowali natomiast wyjątkowe „Bajkowe Jasełka”, które jesteśmy przekonani zaskoczą nie jedną osobę! Od kilku lat z WOŚP gra Zespół Taneczny MAVILENA! Panie w tym roku również porwą wszystkich do wspólnego tańca. Na odwiedzających Finał WOŚP w Małej Wsi czekać będzie mnóstwo atrakcji dodatkowych!

Dyrektor GCK MultiOsada w Małej Wsi na bieżąco przeprowadzać będzie licytację atrakcyjnych wydarzeń, przedmiotów i voucherów, których ciągle przybywa do Małowieskiego Sztabu.  Panie z SKW MALWA zapraszają na wyjątkowe ciasta do Ich Kawiarenki, Szkoła Podstawowa w Małej Wsi do udziału w Loterii Fantowej, a Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Medycznej w Małej Wsi zmierzy ciśnienie i zbada poziom cukru we krwi. Podczas koncertu , każdy kto tylko będzie miał ochotę będzie mógł wykonać sobie pamiątkowy Filmik za pomocą Fotobutki 360’. Wszystkim wydarzeniom towarzyszyć będą oczywiście zbiórki pieniędzy. Zachęcamy gorąco do zapełniania puszek wolontariuszy gotówką, oraz do czynnego udziału w licytacjach. GRAMY bo LUBIMY! Do Końca Świata i o  jeden dzień dłużej!

Miasto i Gmina Gąbin

Wielka Orkiestra gra w Gąbinie zgodnie z hasłem: “Miłość, przyjaźń, muzyka”. Obecnie szefową Sztabu #7288 jest Agnieszka Kowalska, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej. Aby w niedzielę, 28 stycznia, wszystko idealnie się udało, w działania zaangażowane są lokalne firmy, instytucje, kluby, stowarzyszenia oraz szkoły. Nad poszczególnymi działaniami czuwają koordynatorzy i opiekunowie, a 40 – osobowa grupa wolontariuszy – ze Szkoły Podstawowej i z Zespołu Szkół z Gąbina – nie może doczekać się już samej zbiórki! O czego zaczęliśmy? Uczniowie szkół podstawowych z terenu całej gminy mogli wziąć udział w konkursie plastycznym „WOŚP-owy brelok”. Termin dostarczenia prac minął 17 stycznia, rozstrzygnięcie i wręczenie nagród nastąpi podczas koncertu, 28 stycznia. A ponieważ kreatywność młodych ludzi nie zna granic, jury będzie miało ciężki orzech do zgryzienia…

Co proponujemy w niedzielę? Po pierwsze zbiórkę do puszek! Wolontariusze będą działać od 8 rano. W samo południe organizatorzy zapraszają do Zdworza na morsowanie. Zapewniają lodowatą wodę, gorącą kawę i herbatę, pyszną grochówkę, a także niezapomnianą sesję zdjęciową i przednią zabawę. Jeśli warunki dopiszą, odbędzie się także pokaz ratownictwa lodowego w wykonaniu strażaków z OSP Gąbin. W hali sportowej przy szkole podstawowej rozegrany zostanie turniej piłki siatkowej. Zwolennicy tej dyscypliny przystąpią do rywalizacji o godzinie 13. Impreza ma być przede wszystkim integracją środowiska i wspólnym spędzeniem czasu, a główny cel to oczywiście zbiórka do WOŚP – owych puszek. Po południu, o godz. 16:30, w sali OSP zaczyna grać koncert. Wśród wykonawców: Orkiestra OSP Gąbin, zespół ludowy Ziemia Gąbińska, zespół Fantastyczna 8, a gwiazdą wieczoru będzie grupa Midnight Spirit Rockers. W przerwach koncertu harcerze z 58 Gąbińskiego Szczepu Harcerskiego „Gradiam” poprowadzą licytacje, min. WOŚP – owych gadżetów, licznych voucherów, konkursowych breloków oraz innych ciekawych przedmiotów. Seniorki z klubu Senior + zapraszają na pyszne ciasto. Słowem: każdy znajdzie coś dla siebie! Cała akcja przebiega pod patronatem Krzysztofa Jadczaka – Burmistrza Miasta i Gminy Gąbin.

Radzanowo

III Turniej Dzikich Drużyn 24.01.24 r. Godzina 18:00 Hala Sportowa w Radzanowie. Warunkiem przystąpienia do turnieju jest wpłata do puszki WOŚP kwoty w wys. 100 zł od drużyny.

Wyszogród

Tu również sztab przygotował moc atrakcji. Będą pokazy, licytacje, wolontariusze. Będzie głośno i radośnie.

To nie koniec atrakcji przygotowanych na 32. Finał WOŚP w Płocku i powiecie płockim. Listę będziemy uzupełniać na bieżąco.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *