PłockWojewódzki Szpital Zespolony w Płocku

Odział chirurgii dziecięcej, oddział chirurgii – to tylko część planowanych w tym roku remontów w szpitalu na Winiarach

Ponad 36 mln zł w tym roku trafi do szpitali w Płocku i Gostyninie. To środki przeznaczone na remonty, inwestycje. Mowa o Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku oraz Wojewódzkim Samodzielnym Zespole Placówek Zakładów Opieki Zdrowotnej im. prof. E. Wilczkowskiego w Gostyninie. Samorząd województwa przeznaczy w tym roku ponad 36 mln zł.

Największymi inwestycjami w wojewódzkim szpitalu w Płocku będą modernizacja oddziału chirurgii dziecięcej, oddziału chirurgii I i II oraz kontynuacja prac przy Ośrodku Radioterapii. Na realizację pierwszej samorząd województwa zarezerwował 10,6 mln zł, z kolei na budowę i wyposażenie Ośrodka Radioterapii szpital w Płocku otrzyma tylko w tym roku – ponad 14,8 mln zł. Budowa ośrodka to jedna z największych inwestycji zdrowotnych na północnym Mazowszu. Inwestycja jest w całości finansowana przez sejmik województwa mazowieckiego. Łączny koszt dofinansowania inwestycji ze środków samorządu województwa przekracza 138 mln zł.

Remont dwóch oddziałów chirurgii oraz chirurgii dziecięcej to dla nas jedna z kluczowych inwestycji, którą niestety przerwała pandemia. Remont będzie wiązał się z reorganizacją pracy tych oddziałów. Obecnie jesteśmy na etapie wyłaniania oferenta w postępowaniu przetargowym na wykonanie tego zadania

– mówi Jolanta Górecka, zastępca dyrektora do spraw pielęgniarstwa w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku.

Na inwestycje w szpitalu w Gostyninie w tym roku samorząd przeznaczy ponad 10,2 mln zł. Największą z nich będzie przebudowa i rozbudowa budynku kotłowni wraz z modernizacją węzłów cieplnych i przebudową szpitalnej sieci ciepłowniczej. Na jej realizację zarezerwowano ponad 8,9 mln zł. Poza tym szpital otrzyma ponad 287 tys. zł na przygotowanie dokumentacji na rozbudowę i przebudowę pawilonu nr 6 (287 tys. zł), a także zakupi pierwsze wyposażenie do pawilonu nr 4, w którym w ubiegłym roku przeprowadzono termomodernizację (985 tys. zł).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *