Płock

2 mln zł na projekt remontu i rozbudowy Szpitala Miejskiego. Miasto ogłosiło przetarg

Jakość leczenia, ale i funkcjonowanie szpitala miejskiego. To, jak podkreśla Andrzej Nowakowski prezydent Płocka główny powód rozbudowy Szpitala Świętej Trójcy w Płocku. Miasto ogłosiło przetarg na wykonanie projektu nowego pawilonu oraz kompleksowej modernizacji pozostałej części placówki.

Dzięki temu oddziały i poradnie będą miały więcej miejsca, zwiększymy liczbę łóżek na rehabilitacji i powstanie trzecia sala operacyjna. Pacjenci zyskają zaś bardziej komfortowe warunki, m.in. łazienki w pokojach

– mówił na konferencji prasowej prezydent.

Część placówki w ostatnich latach przeszła już remont. To m.in. interna, pediatria. Powstała pracownia tomografii komputerowej, jest nowy sprzęt – aparat do USG, cyfrowe RTG, wyposażenie bloku operacyjnego i pracowni endoskopowej.

Jak podkreśla Nowakowski rozbudowa szpitala to przede wszystkim dalszy rozwój placówki. Ma powstać nowoczesna placówka, zapewniająca wysokiej jakości opiekę zdrowotną i komfort dla pacjentów.

Dlatego ogłaszamy przetarg na wykonanie dokumentacji technicznej rozbudowy szpitala oraz na koncepcję modernizacji pozostałej części. Powstanie kolejny budynek co zwiększy powierzchnię Szpitala z ok. 11 tys. m2 do ok. 16 tys. m2

– mówi prezydent.

Te zmiany pozwolą uporządkować przestrzeń szpitala, usprawnić komunikację między oddziałami, w pokojach na wszystkich oddziałach powstaną łazienki, zwiększy się liczba łóżek i sal ćwiczeń na rehabilitacji, a także dodatkowa trzecia sala operacyjna.

Sam projekt ma kosztować ok. 2 mln zł, czas na jego przygotowanie zwycięzca przetargu będzie miał 1,5 roku. Po tym czasie przy ul. Kościuszki powstanie nowy, duży budynek L wraz z parkingiem.

W ramach całej inwestycji nowy budynek będzie miał 2 piętra. Według założeń na parterze będzie rejestracja, poradnia nocnej i świątecznej opieki, poradnie specjalistyczne, laboratorium, diagnostyka obrazowa. Pierwsze piętro zarezerwowane będzie na blok operacyjny z trzema salami operacyjnymi, pododdział anestezjologii i intensywnej terapii. Drugie piętro to oddziały ortopedii i chirurgii ogólnej. Z kolei rozbudowa budynku H w kierunku ul. Zacisze (obecnie mieści się tu oddział psychiatryczny i wewnętrzny) pozwoli na stworzenie komfortowej przestrzeni dla pacjentów i personelu. Będzie tu na parterze w części istniejącej oraz nowo projektowanej zmodernizowany oddział psychiatryczny. W nowej części powstaną m.in. dwie sale terapii, ogólnodostępne toalety, na pierwszym piętrze nowej części – apteka szpitalna. Po przebudowie budynków C, H i K na styku z nowym obiektem – powstaną klatki schodowe i łącznik nadziemny. Zaplanowano również przebudowę budynku B. Tu po remoncie doposażone zostaną sale na pierwszym i drugim piętrze w łazienki, na parterze zaplanowano modernizację układu przestrzennego pomieszczeń oddziału ginekologiczno-położniczego i pododdziału rehabilitacji. Zaplanowano także remont pomieszczeń w budynku D na pierwszym piętrze na potrzeby Pododdziału Rehabilitacji Ruchu. W ramach przedsięwzięcia planuje się też rozbiórkę budynków wzdłuż ulicy Zacisze, w których obecnie działa laboratorium, apteka szpitalna, poradnie specjalistyczne i Nocna Pomoc Lekarska. To pozwoli na wygospodarowanie powierzchni na parking i rozbudowę budynku H.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *