Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku

Nowy stół operacyjny

Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku ma nowy stół operacyjny. Środki otrzymał z Ministerstwa Zdrowia i Samorządu Województwa Mazowieckiego. Dofinansowanie w kwocie 200 000 zł Szpital otrzymał w ramach Narodowego Programu Transplantacyjnego na zadanie dotyczące doposażenia w sprzęt i aparaturę medyczną podmiotów aktywnych donacyjnie. Kwotę 77 706, 58 zł nasza placówka otrzymała z budżetu województwa mazowieckiego.

Stół operacyjny będzie wykorzystywany do wykonywania niezbędnych zabiegów operacyjnych u pacjentów z Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz przy pobieraniu narządów i tkanek do przeszczepów.

Narodowy Program Transplantacyjny oprócz wsparcia szpitali z najwyższą aktywnością donacyjną zakładał również skorelowanie i podjęcie działań projakościowych we wszystkich placówkach szpitalnych w celu zwiększenia liczby identyfikowanych i kwalifikowanych zmarłych dawców narządów i tkanek. Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku podjął działania zmierzające do wdrożenia szpitalnego systemu jakości dawstwa oraz w październiku 2023 r. pozytywnie przeszedł wizytę akredytacyjną w tym zakresie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *