środa, 22 maja 2024
Powiat Płocki

Rozpocznie się w południe. Mogą wystąpić utrudnienia – dziś protest rolników

Ogólnopolski protest rolników także w powiecie płockim. Drogi będą zablokowane przez ok. 2 godziny – od 12.00 do 14.00. Protestujący sprzeciwiają się wprowadzaniu Zielonego Ładu i napływowi towarów z Ukrainy.

Akcja ma mieć przede wszystkim formułę „przejazdową”. Traktory i inne wolno przemieszczające się maszyny, a nawet piesi przechodzący przez pasy, mają zablokować setki dróg. Także w powiecie płockim. Trasę przejazdu kilkudziesięciu ciągników, około 200 osób zaplanowano z Radzanowa do Słupna. Organizatorzy, Mazowiecka Rada Wojewódzka NSZZ Rolników Indywidualnych Solidarność zaplanowała trasę przejazdu od Radzanowa do wsi Woźniki Paklewy, następnie przez Rogozino (ul. Płocka, lmielnicka), Nowe Gulczewo (ul. Rogozińska), Płock (ul. Wyszogrodzka) do Słupna (ul. Miszewska).

Protest ma na celu zwrócenie uwagi na dramatyczną sytuację w rolnictwie polskim i europejskim

tłumaczy Krzysztof Czerwiński wiceszef Mazowieckiej Rady Wojewódzkiej

Z protestującymi rolnikami z terenu powiatu płockiego ma spotkać się dziś Czesław Siekierski Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Wiktor Szmulewicz Prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych oraz Sylwester Ziemkiewicz Starosta Płocki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *