Płock

Ciężka noga kierowcy. Finał? Mandat i punkty karne

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego płockiej komendy zakończyli brawurową jazdę 22-latkowi, który pędził przez centrum Płocka z prędkością 112 km/h. Policyjna kontrola zakończyła się zatrzymaniem uprawnień, wysokim mandatem oraz punktami karnymi. Policjanci apelują o rozwagę!

Dziś po północy policjanci płockiej drogówki zatrzymali kierującego chryslerem, który Aleją Piłsudskiego jechał z prędkością 112 km/h.  Po zatrzymaniu pojazdu przez mundurowych, okazało się, że za kierownicą pojazdu siedzi 22-letni mieszkaniec Płocka. Zgodnie z obowiązującymi przepisami funkcjonariusze zatrzymali kierowcy prawo jazdy na 3 miesiące. Mężczyzna otrzymał mandat w kwocie 2 tys. złotych, a do jego konta zostało dopisanych 14 punktów karnych.

mówi sierż. szt. Monika Jakubowska z KMP w Płocku

Warto pamiętać, że jeżeli osoba, której zatrzymano prawo jazdy w okresie 3 miesięcy po raz kolejny zostanie zatrzymana w takich okolicznościach przez policjantów – czas zatrzymania dokumentu wydłużony zostanie do 6 miesięcy. Kolejne zatrzymanie za kierownicą wiąże się z cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominają również jak ważna jest jazda z tzw. prędkością bezpieczną – taką przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem, czyli w razie potrzeby może go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą bądź ominąć ją bez zbędnego ryzyka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *