PłockSport

Miodolanka prawie gotowa. Jej koszt to finalnie ponad 200 mln zł

Warbud zakończył prace budowlane na pływali i zawnioskował o rozpoczęcie odbiorów. Będzie jeszcze prowadził drobne roboty wykończeniowe, czy urządzał zieleń – na zewnątrz, a także wewnątrz. Te ostatnie prace wymagają odpowiednio wysokiej temperatury. Właściwa budowa jest zakończona. 

Po wielu miesiącach negocjacji i dialogu w kwietniu 2021 roku udało się podpisać umowę o partnerstwie publiczno-prywatnym ze spółką Warbud na budowę i eksploatację pływalni przy ul. Miodowej

– przypomniał prezydent Andrzej Nowakowski.

W sierpniu tego roku nastąpiło przekazanie placu budowy, a w lutym 2022 – firma otrzymała pozwolenie na budowę.

Zbudowany obiekt składa się z kilku stref. Najważniejsza to wewnętrzna strefa basenowa, na którą z kolei składa się basen sportowy (sześciotorowy z trybuną na 100 osób), basen rekreacyjny, do nauki pływania oraz brodzik dla dzieci. Jest też wanna z hydromasażem na 12 osób i wodny plac zabaw dla dzieci. No i są zjeżdżalnie: duża, czterotorowa oraz trzy rurowe o różnym stopniu trudności. Łagodna będzie multimedialna (bawi światłem i dźwiękiem), druga jest trudna i ma długość 90 metrów. No, i jest jeszcze zjeżdżalnia ekstremalna typu Aqualoop o długości 140 metrów.

Jest też strefa saun i relaksu, a w niej:

– sauna sucha (fińska);

– sauna parowa (rzymska);

– sauna infrared z chromoterapią;

– 3 wanny jacuzzi 8-osobowe: aromatyczna z hydromasażem, morska na solance, borowinowa;

– pokój ze ścianą solną;

– pokój relaksacyjny;

– grota lodowa;

– natryski do schładzania, wiadro bosmana;

– wanna do hydromasażu (jacuzzi) na 12 osób.

Dochodzą do tego szatnie na 600 osób (tyle maksymalnie wynosi pojemność aquaparku), pomieszczenia techniczne i administracji oraz strefa usługowo – komercyjna, którą już interesują się pierwsi najemcy. Na zewnątrz natomiast, na sezon letni, powstał wodny plac zabaw. 

Odbiory potrwają kilka tygodni i jeszcze w kwietniu planujemy pływalnię otworzyć

– zadeklarował prezydent Andrzej Nowakowski.

Nie jest to koniec zmian w tym rejonie Płocka. Ponieważ po otwarciu pływalni przy ul. Miodowej, zamknięta i wyburzona zostanie Kobylanka przy Al. Kobylińskiego, a na jej miejscu powstanie parking na około 160 miejsc. Dodajmy, że bezpośrednio przy aquaparku powstaną 104 miejsca dla pojazdów osobowych, jedno dla autobusu oraz stojaki na 20 rowerów. Koszt realizacji pływalni przy ul. Miodowej na dziś to 104,2 mln zł (choć nie da się ukryć, że musi być on jeszcze zrewaloryzowany), łączny koszt realizacji wraz z 20-letnim etapem eksploatacji w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego przekroczy 200 mln zł

foto UMP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *