Płock

Uciekał przed policjantem, uderzył w ogrodzenie. Był pijany i bez prawa jazdy

Kierujący oplem chciał uciec po tym, jak nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Na drodze stanęło mu ogrodzenie, a dalszą ucieczkę 33-latka udaremnili płoccy policjanci. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość, był pijany oraz nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz stanie przed sądem.

W miniony piątek (26.01) policjanci z płockiej drogówki chcieli zatrzymać do kontroli kierującego, który przekroczył dozwoloną prędkość. Mężczyzna zignorował polecania funkcjonariuszy i postanowił uciec.

Policjanci używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych natychmiast ruszyli w pościg. Nagle kierujący oplem stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie. Mężczyzna dalszą ucieczkę kontynuował pieszo. Już po chwili zatrzymali go funkcjonariusze. Jak się okazało 33-latek nie miał prawa jazdy. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna nie przyznał się do winy. Funkcjonariusze zabezpieczyli ślady oraz sporządzili dokumentację. Przesłuchany został również świadek, który potwierdził tożsamość kierującego.

opowiada sierż. szt. Monika Jakubowska z KMP w Płocku

Za niezatrzymanie do kontroli, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz bez uprawnień, a także przekroczenie dozwolonej prędkości odpowie przed sądem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *