Płock

Jechał szybko, bo… chciał osuszyć auto

Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Policjanci z drogówki nie mają więc litości dla piratów drogowych. Tylko w ciągu ostatnich kilkunastu godzin dwóch kierujących straciło prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości powyżej 50km/h w terenie zabudowanym.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego podczas codziennej służby kontrolują prędkość pojazdów, która jest główną przyczyną wypadków drogowych. Niestety wśród kierujących nie brakuje miłośników szybkiej jazdy. Tylko w ciągu ostatnich kilkunastu godzin funkcjonariusze płockiej drogówki zatrzymali dwóch kierujących, którzy ponad dwukrotnie przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym.

Po godz. 19.00 na ul. Traktowej w Płocku policjanci zatrzymali kierującego fordem, który jechał z prędkością 115 km/h, gdzie jest ona ograniczona do 50km/h. 35-latek tłumaczył, że jechał z myjni i chciał osuszyć samochód. Kilka godzin później kierujący bmw pędził aleją Piłsudskiego mając 132 km/h na liczniku, przekraczając dozwoloną prędkość aż o 82km/h. Obydwaj kierujący stracili prawo jazdy na 3 miesiące oraz zostali ukarani wysokimi mandatami karnymi.

mówi sierż. szt. Monika Jakubowska z KMP w Płocku

Przypominamy, że jeżeli osoba której zatrzymano dokument prawa jazdy w okresie 3 miesięcy po raz kolejny zostanie zatrzymana w takich okolicznościach przez policjantów – czas zatrzymania dokumentu wydłużony zostanie do 6 miesięcy. Kolejne zatrzymanie za kierownicą wiąże się z cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *