środa, 22 maja 2024
PolitykaPłock

Wykładowca Akademii Mazowieckiej kandydatem PiS na prezydenta Płocka

Piotr Uździcki to kandydat PiS na Prezydenta Płocka. Nazwisko ogłosił podczas sobotniej wizyty w mieście prezes PiS. – Wierzę w pana Uździckiego – mówił Jarosław Kaczyński.

Spotkanie w Płocku odbyło się w szkole podstawowej nr 23. Przebiegało pod hasłem spotkanie Wolnych Polaków.

Ja wierzę, że długie już rządy Pana Nowakowskiego, który za główne swoje zadanie uważa walkę z PiS, a nie to czym powinni zajmować się samorządowcy, zakończą się i to po tych wyborach. Wierzę w Pana Uździckiego – człowieka o wieloletnim doświadczeniu dydaktycznym o specjalności ekonomicznej i zarządzania, a także innych – krótko mówiąc, kogoś, kto może podjąć trud, który będzie przynosił efekty i zadowolenie mieszkańcom Płocka przede wszystkim.

mówił na spotkaniu prezes PiS

Prezes Kaczyński część swojego wystąpienia poświęcił Orlenowi i zmianom jakie dzięki jego rozwojowi zaszły. Wyliczał, że w ubiegłym roku koncern miał 350 mld zł rocznego obrotu.

Czyli dużo więcej niż w roku 2015, kiedy przejmowaliśmy władzę, około 3 razy więcej. Można powiedzieć, że wszystko wzrosło w ciągu tych lat: liczba stacji benzynowych, wzrosty dochody, inwestycje, wzrosły też oceny w ratingach międzynarodowych. Wydawałoby się, że wszyscy powinni się cieszyć, bo to służy całej Polsce.

tłumaczył Kaczyński

Jak dodał, wszystko to zasługa prezesa Daniela Obajtka.

Jest takie pytanie, dlaczego ta nowa władza z taką furią Orlen atakuje? Dlaczego coś, co jest ogromnym sukcesem polskiej gospodarki jest przedmiotem fanatycznego, a czasami oszalałego ataku? Dlaczego wszystko, co nam może dawać siłę, ten szybki rozwój, przewagę, to szybkie zbliżanie się do poziomu bogatych państw zachodniej Europy, jest kwestionowane? O co tutaj chodzi? O interes Polski? O siłę Polski? A ta siła jest przecież przesłanką wolności. Tylko silna Polska może być wolna. Nie, nie o to chodzi. Mamy władzę, która nie tylko łamie zasady demokracji, kpi sobie po prostu z prawa i kompromituje się pod tym względem. Konstytucja dla nich niedawno była świętością, a dzisiaj łamią jej zasady w imię własnego interesu. To jest wprowadzenie bezprawia, niszczenie praw obywatelskich, niszczenie wolnej Polski, wolności Polaków, deptania wszystkiego. Nie możemy się na to zgodzić i nie możemy się zgodzić na tę władzę

mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński

zdjęcia: Prawo i Sprawiedliwość

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *