wtorek, 21 maja 2024
Komenda Miejska Policji w Płocku

60-letni kierowca pod wpływem alkoholu

Do kolejnego zdarzenia drogowego doszło w Płocku na ul. Wyszogrodzkiej. Kierujący citroenem zmieniając pas ruchu spowodował kolizję. Przyczyna natychmiast stała się jasna. Mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. 60-latek stracił już prawo jazdy, teraz stanie przed sądem.

W poniedziałek (5.02) funkcjonariusze drogówki z Komendy Miejskiej Policji w Płocku udali się na miejsce zdarzenia drogowego, do którego doszło na ul. Wyszogrodzkiej. Mundurowi ustalili, że 60-letni kierujący citroenem zmieniając pas ruchu, nie ustąpił pierwszeństwa 40-letniemu kierującemu peugeotem. Na szczęście nikt nie doznał poważnych obrażeń. Badanie wykazało jednak, że kierujący citroenem miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie, co z pewnością przyczyniło się do spowodowania kolizji.

mówi sierż. szt. Monika Jakubowska z KMP w Płocku

Mężczyzna stracił prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym odpowie przed sądem. Przypominamy, że skrajnie nieodpowiedzialni kierujący pojazdami mechanicznymi, którzy wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu są ogromnym zagrożeniem na drodze. 

Bądź odpowiedzialny! Piłeś? Nie jedź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *