Płock

Liturgię Środy Popielcowej w katedrze płockiej poprzedzi procesja pokutna

Liturgię Środy Popielcowej 14 lutego 2024 r. w bazylice katedralnej płockiej w tym roku po raz pierwszy poprzedzi procesja pokutna. Procesja wyruszy z kościoła św. Dominika (na „Górkach”) i dotrze do katedry. Do udziału w procesji zaprosił płocczan ks. biskup Szymon Stułkowski.

Liturgia Środy Popielcowej 14 lutego br. rozpocznie się o godz. 17.30 procesją pokutną z kościoła św. Dominika na „Górkach” do bazyliki katedralnej.

Rozpoczynając w ten sposób naszą wielkopostną wędrówkę ku świętom paschalnym, nawiążemy do tradycji rzymskiej liturgii i przy śpiewie litanii będziemy wzywać orędownictwa świętych, aby owocnie przeżyć ten czas zbawienia

– napisał bp Stułkowski w zaproszeniu do płocczan

Poprosił, aby szczególnym patronem wielkopostnego wędrowania uczynić św. Zygmunta, którego jubileusz męczeńskiej śmierci obchodzony jest w diecezji płockiej.

Niech ten święty Król i Męczennik, który nawrócił się z herezji arianizmu i odnalazł prawdę w Kościele Katolickim, pomaga nam odkryć na nowo piękno wspólnoty ludu Bożego i wartość Bożej prawdy w życiu

– podkreślił Pasterz Kościoła płockiego.

Do udziału w procesji zaprosił rodziny z dziećmi, osoby młode i starsze, osoby życia konsekrowanego i duchownych, tak, by wszyscy przebyli „owocną pielgrzymkę ku świętom Wielkiej Nocy”.

Bezpośrednio po przybyciu do katedry, czyli około godz. 18.00, Mszy św. z obrzędem posypania głów popiołem przewodniczył będzie bp Szymon Stułkowski, który wygłosi również homilię.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *