Gospodarka i społeczeństwoPłock

Nietoperz w łazience. Pomógł EkoPatrol

Nie po raz pierwszy przyszło strażnikom miejskim uwalniać nietoperza z budynku. Tym razem interwencja miała miejsce w bloku przy ul. Narodowych Sił Zbrojnych.

Straż Miejska w Płocku

Z prośbą o pomoc, w bardzo nietypowej sprawie, zadzwoniła w piątek około godz. 19.30 do dyżurnego Straży Miejskiej kobieta mieszkająca na trzecim piętrze jednego z bloków przy ul. NSZ. W rogu łazienki znalazła nietoperza.

opowiada Jolanta Głowacka rzecznik prasowy SM w Płocku

Kobieta była w mieszkaniu z małym dzieckiem, nie bardzo wiedziała, co zrobić, więc poprosiła o pomoc strażników miejskich. Na miejsce pojechali funkcjonariusze z EkoPatrolu. Ci po złapaniu nietoperza wypuścili go na wolność.

Warto przypomnieć, że nietoperze są gatunkiem chronionym, zatem nie wolno robić im krzywdy. Pod żadnym pozorem nie wolno ich także dotykać. Jeśli mamy jakiekolwiek obawy, najlepiej zamknąć pomieszczenie, w którym znajduje się zwierzę i wezwać odpowiednie służby.

dodaje Głowacka

Z kolei w sobotę, 17 lutego o godz. 16.30 dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie o biegającej sarnie w rejonie ul. Dworcowej. Była wystraszona. Udało się ją schwytać w rejonie ul. Dojazd i bezpiecznie przetransportować  do lasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *