niedziela, 21 kwietnia 2024
Płock

Miała w domu ponad 20 zwierząt. Były zaniedbane, interweniowały służby

Na jednej z posesji na osiedlu Borowiczki przetrzymywane były, w fatalnych warunkach zwierzęta. Zwierzęta zostały odebrane właścicielce i przekazane do schroniska.

Wczoraj, 21 lutego, strażnicy miejscy realizujący zadania EkoPatrolu dołączyli do interwencji podejmowanej przez płocką Policję w sprawie odebrania właścicielce zaniedbanych zwierząt. W tej interwencji, uczestniczyli również przedstawiciele Urzędu Miasta Płocka oraz Schroniska dla Zwierząt w Płocku.

mówi Jolanta Głowacka rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Płocku

Zwierzęta mieszkały w bardzo złych warunkach. Przetrzymywane były w zamkniętych pomieszczeniach w brudzie, nie były  wyprowadzane na spacery.

W domu nigdzie nie stały miski z wodą czy z karmą. Zwierzęta, 14 psów, 4 koty, 4 króliki i 2 świnki morskie, które brodziły we własnych odchodach, były zaniedbywane od dłuższego czasu. Niektóre miały widoczną infekcję skóry, były wychudzone i zapchlone. Z naszych informacji wynika, że była to już trzecia  interwencja odebrania zaniedbanych zwierząt tej kobiecie.

dodaje Głowacka

Funkcjonariusze realizujący zadania EkoPatrolu część odłowionych zwierząt w specjalnych transporterach przewieźli do płockiego schroniska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *